Nemecký hokejista Daniel Schmölz padá do českej brány vo štvrťfinálovom zápase Nemecko - Česko. Foto: tasr/ap

Českí hokejisti postúpili do bojov o medaily. Triumfovali nad Nemeckom

Hokejisti Česka postúpili do semifinále MS vo Fínsku. V úvodnom štvrtkovom štvrťfinále v Helsinkách triumfovali nad Nemeckom 4:1 a druhýkrát za uplynulých šesť rokov sa prebojovali medzi najlepšiu štvoricu šampionátu.

Česi výborne zvládli úvod stretnutia, keď vybehli na súpera a v 11. minúte viedli 2:0 po pekných presilovkových kombináciách. Najprv sa presadil David Pastrňák a po ňom kapitán Roman Červenka. Aj tretí gól padol v početnej výhode, elitný útok si góly podelil, tretí pridal David Krejčí.

Nemci znížili v 54. minúte v hre bez brankára, ale triumf a postup Česka spečatil krátko pred koncom gólom do prázdnej bránky Jiří Smejkal. Jedným z čiarových rozhodcov zápasu bol Slovák Šimon Synek.