tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Iva Frühlingová sa päť rokov liečila, foto: profimedia

Česká speváčka Iva Frühlingová skončila dvakrát v blázinci. Išlo jej o život!

Umelkyňa sa stiahla zo šoubiznisu a každý si myslel, že dala prednosť rodine pred kariérou. Všetko je ale inak. Bojovala, aby sa nezbláznila. Po piatich rokoch otvorene prehovorila, prečo skončila v liečebni.

Iva Frühlingová (38) začínala kariéru ako modelka a šestnásťročná sa dala sa spevácku dráhu. Pôsobila veľmi jemne a étericky. Ihneď si našla svoje publikum. Hoci pôsobila na ľudí sebaisto, v duši to tak nebolo. Keď sa jej narodil syn Adam (6), všetko sa zmenilo. Mal len osem mesiacov a speváčka sa zrútila. „Myslela som si, že umriem, že mám infarkt. Kto to nepozná, nevie, že je to naozaj taký pocit, že je koniec. Bola som čerstvá mama, takže som si hovorila, že musím zachrániť dieťa. Snažila som sa zistiť, kde by bolo v bezpečí. Zastavila som v poli a zavolala si záchranku,“ opísala prvý záchvat úzkosti speváčka pre reláciu Experti.

Prišla silná liečba

Netušila, že to bol len začiatok obrovských problémov: „Celú dobu som sa pýtala, čo mi je. Lekári mi nedokázali odpovedať. Dali mi upokojujúce infúzie a potom mi povedali, aby som zašla do Bohníc, že mi to tam lekári vysvetlia. Povedala som si, že sa zídem pokojne aj s diablom, keď mi povie, čo mi je. Tak ma tam odviezli a pani doktorka mi vysvetlila, čo je to panický atak,“ vysvetľovala speváčka ďalej. Jej stav sa stal natoľko kritickým, že musela dvakrát užívať antidepresíva. „Pomohlo to, ale potom sa mi zase zablokovalo telo, nechcelo poslúchať, nemohla som ísť ani von. Zrazu sa telo zastavilo a nešlo. Pátrala som po všetkých možných spúšťačoch toho ataku, ale bola to kombinácia všetkých možných stresov. Rekonštruovali sme byt, mala som veľa práce a stala som sa matkou. Ale nepredchádzalo tomu nič, čo by mi našepkávalo, že sa so mnou niečo deje,” dodala.

Manžel jej bol oporou

Keď nastúpila do sanatória, objavil sa problém, kto sa bude starať o syna. Jej manžel je pilot a nemal časové možnosti ostať doma. Rodina si najala pomocníčku do domácnosti. To speváčke na psychickom stave nepridávalo. Vedela, že sa o dieťa nemôže starať. Manžel jej však bol oporou. „Muž je racionálny, robil racionálne veci. Vždy mi všetko zistil. Aké lieky by som mala brať, aký doktor by bol pre mňa najlepší, kam ísť. Bol tu pre mňa. My nemusíme byť spolu stále, sme takí slobodomyseľní ľudia, ale viem, že keď sa mi niečo stane, je tu pre mňa hneď teraz. To je tak pre mňa definícia rodiny,“ rozplývala se nad partnerom aj po trinástich rokoch vzťahu.

Odvykala od liekov

Keď sa po piatich rokoch rozhodla vysadiť lieky, musela ísť opäť na kliniku, aby ukázala, že je na to pripravená. Nadhodila, že v ústave stretla aj známeho českého dídžeja: „Povedali mi, že by bolo lepšie byť pod dohľadom, pretože nemám doma okolo seba žiadneho odborníka, preto bolo lepšie ísť niekam, kde sa o to niekto postará. Takže manžel zase našiel centrum, ktoré by to mohlo zvládnuť. A bol tam akurát Dominik alias DJ Roxtar. Ten sa tam liečil z drog a alkoholu. Ja som si vlastne tiež odvykala od liekov. Boli tam tri typy ľudí. Podnikatelia, lekári a umelci,” zasmiala sa. Od odborníkov dostala upozornenie, že sa môže objaviť situácia, kedy zase siahne po liekoch. Nerieši to, na taký scenár sa snaží nemyslieť: „Bojím sa toho, že sa to vráti. Ale snažím sa to brať s nadhľadom a humorom. To beriem ako prevenciu, pretože už viem, čo to je, čo s tým robiť. Pomohla mi tiež joga, meditácia a šport, hoci nie som športový typ,“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Česká speváčka Iva Frühlingová skončila dvakrát v blázinci. Išlo jej o život!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku