eReport.sk
Reprezentácia Česka, foto:ig/czechhandball

Česi neodleteli na MS v Egypte pre vysoký počet nakazených

Českí hádzanári neodleteli na MS v Egypte pre vysoký počet nakazených koronavírusom v tíme. Ochorenie COVID-19 a zdravotné problémy vyradili celkovo 17 hráčov. Čechov, ktorí sa mali predstaviť v G-skupine spoločne so Švédskom, domácim Egyptom a Čile, by malo na šampionáte nahradiť Severné Macedónsko.

Česi museli odriecť účasť na MS deň pred začiatkom turnaja. „Nepamätám si, že by som počas mojej dlhej kariéry prezidenta musel niekedy riešiť podobnú situáciu. Je to smutné, ale je to realita. Z 21 hráčov, ktorých sme chceli poslať do Egypta, nie je pre ochorenie COVID-19 a rôzne zdravotné problémy k dispozícii 17. Od realizačného tímu sme dostali stanovisko, že by sme mali zvážiť účasť na šampionáte. A exekutíva zväzu to videla podobne,” uviedol pre server idnes.cz šéf Českého zväzu hádzanej Jaroslav Chvalný.

Do Egypta by nemohol odcestovať ani jeden z dvojice trénerov. „Dnes sme dospeli k záveru, že už nevidíme svetlo na konci tunela,” vyjadril sa jeden z koučov Jan Filip, ktorý by nemohol odletieť do Afriky rovnako ako ďalší kormidelník Daniel Kubeš a dvaja náhradní tréneri.

Zdroj:tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.