Kanadskí hráči oslavujú gól Drakea Bathersona v predĺžení zápasu štvrťfinále Švédsko - Kanada na MS v ľadovom hokeji v Tampere 26. mája 2022. Foto: tasr/ap

Česi dostali od Kanady debakel. Javorové listy si zahrajú finále proti Fínom

Hokejisti Kanady sa stali druhými finalistami MS vo Fínsku. V semifinálovom dueli zdolali Česko 6:1 a po roku si znovu zahrajú o zlato. Ich súperom v nedeľňajšom finále budú rovnako ako vlani Fíni, ktorí v semifinále zvíťazili nad USA 4:3.

Česi viedli 1:0 presilovkovým gólom Davida Krejčího, Kanaďania však v závere prvej časti vyrovnali a ďalšia tretina už patrila im. V priebehu troch minút strelili tri góly, čím si vypracovali rozhodujúci náskok.

V záverečnej časti si ho bez väčších problémov postrážili a pridali ďalšie dva góly.