Erik Černák so spoluhráčmi, foto:tasr

Černákova asistencia Tampe nestačila, duel v Dallase zmarila búrka

Hokejisti Tampy Bay prehrali v domácom zápase NHL s Floridou 4:6. Lightning nestačila na úspech ani asistencia slovenského obrancu Erika Černáka, ktorý odohral vyše 19 minút.

Slovenský reprezentant si do štatistík zapísal aj dve trestné minúty a štyri strely. Panthers zvíťazili nad obhajcom Stanleyho pohára druhýkrát z troch duelov v rozpätí piatich dní a v Tampe vyhrali prvýkrát od 26. marca 2016. Arizona zdolala St. Louis 1:0, pre program ovplyvnený pandémiou COVID-19 to bol už siedmy vzájomný zápas oboch tímov za sebou, to sa stalo prvýkrát v histórii NHL.

Ottawa zvíťazila v Toronte 6:5 po predĺžení, rozhodol o tom Jevgenij Dadonov, pričom Senators dokázali v zápase zmazať štvorgólový náskok Maple Leafs. Duel Dallasu s Nashville sa nehral kvôli silnej snehovej búrke. Nový termín súboja ešte nestanovili.