Hráči Floridy, foto:tasr

Černák si dal nešťastný gól, Dallasu nepomohol ani návrat Sekeru

Hokejisti Tampy Bay prehrali v zápase zámorskej NHL v noci na piatok na ľade Floridy 2:5. V drese Lightning odohral slovenský obranca Erik Černák vyše 17 minút, zapísal si dva mínusové body, dve strely a tri hity.

Koniec víťaznej série

V druhej tretine si nešťastne tečoval puk do vlastnej bránky. Domáci Aaron Ekblad a Alex Wennberg zaknihovali bilanciu 1+1 a Panthers zastavili šesťzápasovú víťaznú sériu obhajcovi Stanleyho pohára. V drese Panthers skóroval aj útočník Carter Verhaeghe, ktorý v lete ešte ako hráč „bleskov“ zdvihol nad hlavu pohár a proti svojmu bývalému tímu sa predstavil prvýkrát.  Pri jeho góle na 4:1 v druhej tretine bol smoliarom práve Černák, keď si korčuľou nešťastne zrazil puk do vlastnej bránky.

Edmonton nedal Tatarovi šancu

Montreal prehral na domácom ľade s Edmontonom 0:3. Brankár Oilers Mike Smith zlikvidoval 38 striel Canadiens a pri svojom druhom štarte v tejto sezóne dosiahol jubilejný 40. shutout v kariére. Slovenský útočník domácich Tomáš Tatar odohral takmer 15 minút, trikrát vystrelil a zaznamenal päť bodyčekov. Edmonton vyhral šesť z posledných siedmich zápasov. „Zásluhu na tom má celý tím, vždy sa predvedie niekto iný“, tešil sa tréner Oilers Tippet.

Návrat Sekeru nepomohol

Dallas prehral na domácom ľade s Carolinou 3:5 a Hurricanes uštedrili súperovi tretiu prehru v tohtosezónnych vzájomných dueloch. V zostave Stars už figuroval aj slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý bol od 1. februára na „covid“ listine. Tridsaťštyriročný Sekera odohral takmer 16 minút, získal jeden plusový bod, raz vystrelil na bránu hostí, ale ani jeho návrat nezabránil štvrtej prehre Dallasu za sebou.