eReport.sk
benzínka čerpacia stanica pumpa vodič tankovanie
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Ceny ropy vzrástli o viac než 1 %

Ceny ropy v stredu vzrástli o viac než 1 %. Plány Saudskej Arábie na výrazné obmedzenie ťažby totiž prevážili nad slabými vyhliadkami dopytu, ktoré signalizujú rastúce zásoby pohonných látok v USA a slabé údaje o čínskom vývoze.

Júlový kontrakt na americkú ropu WTI sa o 19.16 h SELČ predával so ziskom 1,07 USD alebo 1,49 % po 72,81 USD (67,94 eura) za barel. Augustový kontrakt na severomorskú ropnú zmes Brent si pripísal 93 centov alebo 1,22 % a obchodoval sa po 77,22 USD za barel.

Oba referenčné druhy ropy sa v pondelok (5. 6.) posilnili o viac ako 1 %. Dôvodom bolo víkendové rozhodnutie Saudskej Arábie, že v júli obmedzí ťažbu o 1 milión barelov denne na 9 miliónov barelov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Netreba sa vzdávať
  2. Toto si myslia Slováci
  3. Sulík sa ide porovnávať s Ficom
  4. Milosrdný Lukašenko?

Ropné rezervy v USA v uplynulom týždni klesli približne o 450.000 barelov, ukázala stredajšia správa amerického ministerstva energetiky. Analytici počítali s ich nárastom o 1 milión barelov. Avšak zásoby dieselu vyskočili o 5,1 milióna barelov, pričom sa očakávalo ich zvýšenie len o 1,33 milióna barelov. Zásoby benzínu stúpli o 2,8 milióna barelov, experti predpovedali +880.00 barelov.

Nečakane prudký nárast zásob dieselu a benzínu podporil obavy týkajúce sa slabej spotreby v USA. V stredu ráno ceny čierneho zlata najprv klesli po zverejnení slabých údajov z čínskej ekonomiky.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ceny ropy vzrástli o viac než 1 %

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php