eReport.sk
Európania hromadne prchajú zo Sudánu, kde prebiehajú ťažké boje.
V Sudáne v polovici apríla vypukli boje. Foto: tasr

Ceny ropy v piatok vzrástli, ale za celý týždeň klesli

Ceny ropy sa uplynulý piatok odrazili od štvormesačného minima z predchádzajúceho dňa a vzrástli o viac ako 4 %. Za celý týždeň však skončili v strate, už štvrtýkrát po sebe, ku ktorej prispel najmä prudký nárast zásob komodity a jej pretrvávajúco vysoká produkcia v Spojených štátoch.

Ceny ropy v piatok vzrástli

Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v decembri uzavrel v piatok obchodovanie pri cene 75,89 USD (69,80 eura). To bolo o 2,99 USD alebo 4,1 % viac ako na konci obchodovania deň predtým. Cena januárového kontraktu na severomorskú ropnú zmes Brent vzrástla o 3,19 USD alebo 4,1 % na 80,61 USD za barel. Za celý týždeň si oba kontrakty odpísali viac ako 1 %.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Budaj, ktorý bol ministrom Matovičovej vlády a dostal sa do politiky cez kandidátku Igora Matoviča si myslí, že nová vláda pod vedením R. Fica na upevnenie svojej moci používa populizmus a lži.
  2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  3. Ruský prezident Vladimir Putin uviedol v piatok v príhovore na kultúrnom fóre v Petrohrade, že Rusko si necháva otvorené "okno" do Európy napriek "ťažkým časom".
  4. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Vzhľadom na to, že cena ropy Brent sa nachádza pod úrovňou 80 USD, mnohí analytici očakávajú, že Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a jej spojenci na čele s Ruskom predĺžia dobrovoľné obmedzenia ťažby a exportu do roku 2024. Rozhodnutie by mohlo padnúť na zasadnutí vo formáte OPEC+, ktoré sa uskutoční koncom tohto mesiaca.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ceny ropy v piatok vzrástli, ale za celý týždeň klesli

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php