eReport.sk
WA 9 Detroit - Ropné zásovníky v rafinérii spoloènosti Marathon Petroleum Corporation v Detroite v utorok 21. apríla 2020. Ceny ropy pokraèovali v utorok v páde. Ropný trh výrazne zasiahol poèas koronavírusovej pandémie prudký pokles dopytu, nadmerná ponuka a rýchle plnenie zásobníkov. FOTO TASR/AP Storage tanks are shown at the Marathon Petroleum Corp. refinery in Detroit, Tuesday, April 21, 2020. The world is awash in oil, there's little demand for it and we're running out of places to put it. That in a nutshell explains this week's strange and unprecedented action in the market for crude oil futures contracts, where traders essentially offered to pay someone else to deal with the oil they were due to have delivered next month.(AP Photo/Paul Sancya) *** Local Caption *** choroba COVID 19 vírus koronavírus SARS CoV 2 pandémia zásobník koronakríza

Ceny ropy v piatok klesli


Ceny ropy v piatok klesli približne o 1 %. Dôvodom sú obavy, že najväčší svetoví producenti zmiernia svoje limity na ťažbu napriek strmému rastu nových prípadov ochorenia COVID-19 v Európe a USA, ktorý obmedzuje dopyt po rope v týchto regiónoch.


Technický výbor Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a jej spojencov z takzvanej aliancie OPEC+ vo štvrtok (15. 10.) ukončil svoje stretnutie. Naznačil pritom, že súčasné limity na ťažbu na úrovni 7,7 milióna barelov denne sa môžu od januára 2021 znížiť o 2 milióny barelov napriek tomu, že výhľad na dopyt po rope je slabý.
Barel (159 litrov) americkej ropy WTI s dodávkou v novembri sa v piatok o 7.31 h SELČ predával po 40,54 USD (34,65 eura). To bolo o 42 centov alebo 1,03 % menej ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania.
Cena decembrového kontraktu na severomorskú ropnú zmes Brent klesla o 45 centov alebo 1,04 % na 42,71 USD za barel.
(1 EUR = 1,1698 USD)

Zdroj: tasr, foto: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ceny ropy v piatok klesli

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne