eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Ceny ropy v piatok klesli, ale za celý týždeň sa zvýšili

Ceny ropy v piatok (10. 6.), v posledný deň tohto obchodného týždňa, klesli, keď dolár prudko stúpol po tom, čo údaje z USA ukázali ďalší nárast už aj tak vysokej inflácie. To vyvolalo obavy z agresívnejšieho zvyšovania úrokových sadzieb Federálneho rezervného systému (Fed), ktorý v USA plní úlohu centrálnej banky.

Zároveň správy, že Šanghaj, najväčšie ekonomické centrum Číny, ako aj hlavné mesto Peking, opäť zaviedli v niektorých častiach obmedzenia súvisiace s ochorením COVID-19, vyvolali zase obavy zo zníženia dopytu zo strany najväčšieho svetového dovozcu ropy.

Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v júli uzavrel v piatok obchodovanie pri cene 120,67 USD (114,08 eura). To bolo o 84 centov alebo približne 0,7 % menej ako v predchádzajúci deň. Za celý týždeň sa však cena WTI zvýšila o 1,5 %. Cena augustového kontraktu na severomorskú ropnú zmes Brent klesla v piatok o 1,06 USD alebo 0,9 % na 122,01 USD za barel, pričom za celý týždeň vzrástla o 1,9 %.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ceny ropy v piatok klesli, ale za celý týždeň sa zvýšili

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti