eReport.sk
Na archívnej snímke ropovod Adria v priestoroch prečerpávacej stanice v Tupej.
Na archívnej snímke ropovod Adria v priestoroch prečerpávacej stanice v Tupej. Foto: tasr

Ceny ropy mierne klesli, cena Brentu skĺzla pod 109 USD za barel

Ceny ropy zaznamenali v piatok mierny pokles, keď obavy trhov z nízkeho dopytu po komodite prevážili nad rozhodnutím najväčších producentov z OPEC+ ponechať doterajšie tempo zvyšovania ťažby nezmenené. Ceny ropy tak smerujú k tretiemu týždennému poklesu po sebe. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters a údajov agentúry Bloomberg.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v septembri dosiahla do 7.18 h SELČ 108,83 USD (104,78 eura) za barel. Oproti predchádzajúcej uzávierke to predstavuje pokles o 20 centov (0,18 %).

Cena americkej ľahkej ropy WTI s augustovým kontraktom dosiahla 105,52 USD/barel. V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to predstavuje pokles o 24 centov alebo 0,23 %. Vo štvrtok (30. 6.) klesla cena WTI približne o 3 %.  

„Spočiatku ceny ropy podporilo rozhodnutie členských štátov zoskupenia OPEC+ ponechať v auguste tempo zvyšovania ťažby nezmenené,“ povedal ekonóm z NLI Research Institute Tsujoši Ueno. Najmä USA tlačia na vyššie tempo rastu produkcie s cieľom zmierniť vysoké ceny pohonných látok. „Avšak neistota ohľadne ťažobnej politiky OPEC+ na september a po ňom, ako aj obavy, že agresívne zvyšovanie úrokových sadzieb v USA povedie k recesii, náladu na trhoch následne zhoršili,“ dodal. 

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ceny ropy mierne klesli, cena Brentu skĺzla pod 109 USD za barel

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti