tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Ceny ropy koncom týždňa vzrástli, za týždeň však klesli zhruba o desatinu

Ceny ropy zaznamenali na záver piatkového obchodovania (5. 8.) rast, pričom cena Brentu ukončila obchodovanie tesne pod 95 USD za barel (159 litrov). Na druhej strane, za celý týždeň vykázali výrazný pokles. Ako v prípade Brentu, tak v prípade WTI klesli ceny približne o desatinu, keď náladu na trhoch ovplyvnili obavy z recesie a s ňou spojeného poklesu dopytu. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters a údajov agentúry Bloomberg.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v októbri vzrástla na záver piatkového obchodovania o 80 centov (0,85 %). Obchodovanie uzatvorila na úrovni 94,92 USD (92,76 eura) za barel.

Cena americkej ľahkej ropy WTI so septembrovým kontraktom sa koncom piatkového obchodovania zvýšila o 47 centov (0,53 %) a obchodovanie uzatvorila na úrovni 89,01 USD/barel.

Na konci týždňa podporili ceny ropy najmä informácie zo Spojených štátov o vývoji na trhu práce za minulý mesiac. Ako uviedlo ministerstvo práce, v júli sa v USA mimo poľnohospodárstva vytvorilo 528.000 nových pracovných miest, čo je najvyšší počet od februára. Údaje tak vysoko prekonali tvorbu pracovných miest v júni, ako aj očakávania ekonómov.

Okrem toho, miera nezamestnanosti v USA klesla na predpandemické minimum 3,5 %. Aj v tomto prípade boli údaje lepšie, než sa čakalo, keďže ekonómovia počítali so zotrvaním nezamestnanosti na júnovej úrovni 3,6 %.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ceny ropy koncom týždňa vzrástli, za týždeň však klesli zhruba o desatinu

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku