tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
ropa, pohonné hmoty, čerpacia stanica, tankovanie
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Ceny ropy klesli. Dočkáme sa aj výraznejšieho zlacnenia pohonných hmôt?

Po výraznom raste v závere predchádzajúceho obchodovania ceny ropy vo štvrtok klesli. Naďalej sú však na vysokej úrovni, keď v stredu (13. 4.) ku koncu obchodovania vzrástli približne o 4 %. Na trhy pôsobia protichodné faktory, na jednej strane ceny ropy tlačia nahor očakávania výpadku ruských dodávok a na druhej ich nadol posúva rast ropných zásob v USA. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Ceny ropy mierne klesli

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v júni dosiahla do 7.19 h SELČ 108,44 USD (100,17 eura) za barel. V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to znamená pokles o 34 centov (0,31 %). Cena americkej ľahkej ropy WTI s májovým kontraktom dosiahla 103,51 USD/barel. Oproti predchádzajúcej uzávierke to predstavuje pokles o 74 centov alebo 0,71 %.

Brent sa naďalej drží nad 108 USD/barel

Medzinárodná agentúra pre energetiku (IEA) v stredu upozornila, že vplyv sankcií a bojkot ruskej ropy sa v plnej miere prejaví od mája. Je to o mesiac neskôr, než sa pôvodne očakávalo. V apríli by výpadok ruskej ropy mal predstavovať približne 1,5 milióna barelov denne, od mája sa však už očakáva, že pre sankcie a neochotu kupcov nakupovať ruskú ropu budú na trhu chýbať takmer 3 milióny barelov ropy denne.

Zdroj: tasr/reuters


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ceny ropy klesli. Dočkáme sa aj výraznejšieho zlacnenia pohonných hmôt?

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku