eReport.sk
Tomi KID Kovács pomáha ukrajinským utečencom
Tomi KID Kovács pomáha ukrajinským utečencom, FOTO: Instagram/Tomi KID Kovács

Celebrity to vzali do vlastných rúk. Boxerista a spevák pomáhajú utečencom na hraniciach

Vojenský konflikt na Ukrajine nie je nikomu vôbec ľahostajný. Niektorí ich podporujú cez charitatívne zbierky a zopár ich neváha zapojiť sa do pomoci priamo pri hraniciach.

Boxerista Tomi Kid Kovács vopred avizoval, že sa ho ťažký osud utečencov veľmi dotkol a rozhodol sa zaniesť im viacero potrebných vecí priamo k ukrajinským hraniciam. Napriek tomu, že ho na druhý deň čakalo dôležité podujatie, naplnil auto a ponúkol ľuďom z Ukrajiny aspoň takúto pomoc, ktorá im trochu pomôže zmierniť situáciu.

„Milí priatelia, máme za sebou náročný deň. Nadránom som sa vrátil z hraníc s Ukrajinou. Včerajší výjazd mal význam, rozdali sme jedlo a deky ľuďom, ktorí to potrebovali. Pohľad na malé detičky bol pre mňa veľmi ťažký. Ľudia dlhé hodiny čakali v radoch, aby prešli hranice na Slovensko. Podarilo sa nám dostať aj do medzihraničného pásma, kde sme mohli odovzdať jedlo ľuďom, ktorí ešte stále čakali v radách. Na Slovensku ich už väčšinou čakali príbuzní a kamaráti, ktorí ich odvážali do bezpečia v Európe,“ Tomi napísal v noci na sociálne siete.

FOTO: Tomi KID Kovács pomáha na ukrajinskej hranici

Foto: Instagram/Tomi KID Kovács

Už v utorok sa známy boxer vracia späť na východ Slovenska. Tentoraz berie najmä zdravotnícke pomôcky, lieky, plienky a jedlo. Preto vyzval všetkých ľudí, ktorí sa taktiež chcú zapojiť a pomôcť, aby mu priniesli potrebné veci do jeho akadémie.

Ukrajinský konflikt sa dotkol aj českých obyvateľov, ktorí sa zomkli a ponúkajú oporu utečencom a ľuďom, ktorí sa rozhodli zostať a bojovať. Pridal sa k nim aj spevák skupiny Lucie David Koller. Ten sa už nedokázal na situáciu pozerať iba z domu a rozhodol sa pomôcť.

„Situácia je natoľko vážna, že som nevydržal sedieť doma. So ženou sme si požičali dodávku a ideme na hranice pomôcť ľuďom, ktorí utekajú pred Putinovým peklom. Pokiaľ máte príbuzných alebo známych, ktorí potrebujú vyzdvihnúť na slovensko-ukrajinských hraniciach a priviezť do bezpečia, napíšte mi,“ ozval sa svojim fanúšikom po ceste.

Tí ani na chvíľku neváhali a dali Kollerovi príspevky na nákup potrebných vecí, ktoré po príchode k hraniciam odovzdali utečencom. Zvyšné peniaze sa rozhodol venovať charitatívnym organizáciám. V noci navyše na Slovensku čakal na to, že mu pridelia nejaké rodiny, ktoré by mohol previezť k rodinám do Čiech.

FOTO: David Koller sa na ukrajinskú hranicu vybral až z Čiech

David Koller na ceste ku ukrajinským hraniciam, FOTO: Instagram/David Koller


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Celebrity to vzali do vlastných rúk. Boxerista a spevák pomáhajú utečencom na hraniciach

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti