eReport.sk
Speváčka Lady Gaga hovorí verejne o svojich démonoch, foto: profimedia

Celebrity prehovorili o psychických problémoch. Neuveríte, koľko ich je!

Spoveď Meghan Markle vyvolala pobúrenie, keď sa u Oprah Winfrey vyznala zo svojich pocitov a krívd, ktoré na nej vraj médiá a kráľovská rodina napáchali. Priznala psychické problémy. Zoznam známych osobností s úzkosťami je však oveľa dlhší.

Speváckym a hereckým hviezdam svetového rangu zdanlivo nič nechýba. Žijú si ako v bavlnke, tak čo by ich malo trápiť? Avšak depresia a úzkosť si nevyberá podľa majetku, vierovyznania či povolania. Niektoré hviezdy sa rozhodli o svojich problémoch hovoriť verejne.

Očakávaný rozhovor princa Harryho a vojvodkyne Meghan sledovali milióny ľudí celom svete. Vojvodkyňa prezradila, že v kráľovskej rodine sa dostala do situácie, kedy už nechcela ďalej žiť. V priebehu posledných štyroch rokov trpela samovražednými sklonmi. Meghan sa trápila aj po potrate. Hovorila, že sa cítila uväznená a osamotená, palác vraj neurobil nič, aby jej nejakým spôsobom pomohol: „Povedala som, že som sa nikdy takto necítila a že s tým potrebujem niekam zájsť. A oni mi povedali, že nemôžem, pretože by to nebolo dobré pre inštitúciu,” spovedala sa vojvodkyňa. So životom sa však pasujú aj iné hviezdy.

Beyoncé (39)

Po rozpade dievčenskej skupiny Destiny’s Child, v ktorej rozbehla svoju spevácku kariéru, trpela. „Nejedla som. Neodchádzala som zo svojej izby. Bola to naozaj nepríjemná životná etapa, kedy som sa cítila veľmi osamelá. Pýtala som sa sama seba: Kto som? Kto sú moji priatelia? Môj život sa zmenil,” vyznala sa. Päť rokov na to zas bojovala s vyčerpanosťou. Potrebovala si oddýchnuť od nahrávania a nekonečného kolotoča koncertov: „Bola som na pokraji zrútenia – už som ani nedokázala rozoznávať, koľkého je a v ktorom som meste. Aj keď som napríklad práve získala nejakú cenu, myšlienkami som už bola na ďalšom vystúpení. Vtedy mi moja mama veľmi neodbytne hovorila, že sa musím začať starať aj o svoje duševné zdravie,” povedala pre denník The Sun.

Beyoncé – Foto: instagram https://www.instagram.com/beyonce/?hl=cs

Emma Stone (32)

Ryšavá herečka je už dnes matkou a zdá sa, že je v psychickej pohode. Vždy to tak nebolo: „Keď som prvýkrát zažila panický atak, bola som práve u kamarátky. Náhle som mala pocit, že ich dom horí. Volala som mame, ktorá ma musela odviezť domov. S podobnými atakmi som sa potom stretávala ešte nasledujúce tri roky,“ prezradila hviezda filmu La La Land magazínu Wall Street Journal. „V tom čase som sa mamy každú chvíľu pýtala, čo sa bude dnes diať, aké sú plány. Stále som sa potrebovala uisťovať, že nikto neumrie a že sa v živote nič nezmení,“

Herečka Emma Stone – Foto: instagram https://www.instagram.com/emmastoneoffl/?hl=cs

Lady Gaga (34)

O speváčke je známe, že je precitlivená a emócie má ako na horskej dráhe. Podobne ako Beyoncé aj ona cítila prepracovanosť: „Mala som pocit, že umieram, nič si z tej doby nepamätám a dodnes ju vnímam ako traumu,“ odhalila magazínu Mirror. O svojej depresii hovorí otvorene. „Priznávam, že som bojovala s depresiou a úzkosťou. Myslím, že tieto skúsenosti má veľa ľudí. A podľa mňa je lepšie, keď si na to všetci symbolicky štrgneme a navzájom sa zveríme.“

Lady Gaga – Foto: instagram https://www.instagram.com/ladygaga/?hl=cs


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Celebrity prehovorili o psychických problémoch. Neuveríte, koľko ich je!

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti