eReport.sk
Na snímke predseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá Kristián Čekovský (OĽaNO). Foto: tasr

Čekovský: Radu pre vysielanie a retransmisiu sme otvorili odborníkom

O štyri posty v Rade pre vysielanie a retransmisiu (RVR) sa uchádza 20 kandidátov. Predseda Výboru Národnej rady SR pre kultúru a médiá Kristián Čekovský (OĽANO) o tom informoval po pondelkovom zasadnutí parlamentného výboru, na ktorom otvorili obálky s menami kandidátov.

Upozornil, že ide o rekordný počet kandidátov, ktorý podľa jeho slov potvrdzuje opodstatnenosť nového výberu členov RVR, premietnutého v novele zákona. Poslanci ju schválili 3. novembra. „Otvorili sme tým dvere odborníkom a nie iba politickým nominantom, tak ako to bolo v minulosti. Myslím si, že táto zmena mnohých motivovala na to, aby sa prihlásili,“ povedal Čekovský.

Ešte predtým, ako sa voľba nových členov regulačného orgánu v oblasti médií a vysielania uskutoční v pléne národnej rady, bude verejné vypočutie kandidátov. „Híring sa uskutoční 30. novembra o 9.00 h v Zimnej jazdiarni Bratislavského hradu a vysielať sa bude on-line,“ oznámil Čekovský. Spomedzi kandidátov budú poslanci už na decembrovej schôdzi voliť celkovo štyroch nových členov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čekovský: Radu pre vysielanie a retransmisiu sme otvorili odborníkom

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti