eReport.sk
Vedec a biochemik Pavol Čekan, foto: archív P. Č

Čekanovi utrhlo dekel: Už stačilo, je to úbohé! Reaguje na Matovičove reči

Známy prívrženec očkovania, biochemik Čekan, už nemohol ďalej mlčať! Do biela ho rozpálilo vyjadrenie nového ministra financií Igora Matoviča na adresu Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) na čele so šéfkou Zuzanou Baťovou. Matovič totiž práve tejto inštitúcii pripísal vinu za to, že Rusi chcú vrátiť dodávku 200-tisíc kusov očkovacej látky, ktoré máme na Slovensku. Podľa Čekana je tento „útok” na odborníkov od expremiéra niečo nehorázne.

Matovič v piatok doobeda oznámil, že ŠÚKL porušil zmluvu z výrobcom Sputnika. Štátny ústav sa toho mal dopustiť tým, že zveril posúdenie vakcíny neregistrovanému laboratóriu, ktorého výsledky narušili reputáciu vakcíny po celom svete. Rusi sa podľa lídra OĽANO týmto krokom ŠÚKL cítia mimoriadne poškodení.

Sivovlasý vlk slovenskej biochémie vyjadril ústavu na sociálnej sieti podporu. „Plne stojím za kolegami, odborníkmi a vedcami z týchto inštitúcií. Navyše keď to, že ŠUKL zveril validáciu tejto vakcíny BMC SAV, je klamstvo. Veď predsa skúšky Sputnika V robilo BMC SAV na základe písomnej žiadosti bývalého ministra zdravotníctva Mareka Krajčího!” upozornil Čekan.

Toto sú úbohé útoky!

Dodáva, že aj on je za to, aby sme mali na Slovensku čo najviac vakcín. „A aj tých ruských, keď sa ľudia chcú očkovať v rámci klinickej štúdie, resp. experimentálnej vakcinácie. Ale tieto úbohé útoky na odborníkov, vedcov a nezávislé inštitúcie, ktoré musia dbať o bezpečnosť liekov a vakcín, aby chránili naše zdravie a životy, musia navždy skončiť!” vypenil uznávaný vedec.

Nepáči sa mu, že takéto osočovanie vyháňa tých najlepších vedcov do zahraničia kde budú mať podľa neho finančné zázemie, spoločenské postavenie a kredit pre svoju prácu. „A nám zostanú len oči pre plač a holé ruky pre manuálnu prácu. Prosím, postavme sa dnes za všetkých slovenských vedcov a odborníkov. Už naozaj stačilo!” uzavrel svoju obhajobu Čekan a na záver pripojil link na pesničku od Roba Grigorova s názvom Pocta Majakovskému. Práve tento emotívny song o neuznaných rebeloch venoval slovenským vedcom a odborníkom.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čekanovi utrhlo dekel: Už stačilo, je to úbohé! Reaguje na Matovičove reči

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti