eReport.sk
Ruské vojenské vozidlá sa presúvajú po diaľnici v oblasti kontrolovanej ruskými separatistickými jednotkami pri meste Mariupoľ, na východe Ukrajiny 18. apríla 2022.
Ruské vojenské vozidlá sa presúvajú po diaľnici v oblasti kontrolovanej ruskými separatistickými jednotkami pri meste Mariupoľ, na východe Ukrajiny 18. apríla 2022. Foto: tasr/ap

Čečenský vodca Kadyrov: Dnes bude Azovstaľ úplne pod kontrolou ruských ozbrojených síl!


Čečenský vodca Ramzan Kadyrov vyhlásil, že metalurgický komplex Azovstaľ v obliehanom Mariupole na východe Ukrajiny bude v priebehu štvrtka pod kontrolou Ruska. TASR prevzala správu od agentúry DPA.

„Dnes predobedom alebo poobede bude Azovstaľ úplne pod kontrolou ruských ozbrojených síl,“ uviedol vo štvrtok Kadyrov, ktorého jednotky bojujú na Ukrajine. Kadyrov ďalej povedal, že ukrajinskí bojovníci, ktorí zostali Azovstale, majú ešte ráno možnosť vzdať sa.

Podľa ruských informácií je v Azovstale stále približne 2500 ukrajinských bojovníkov a zahraničných žoldnierov. Podľa ukrajinskej strany sa tam ukrýva aj približne 1000 civilistov.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu ponúkol, že prepustí ruských vojnových zajatcov výmenou za bezpečný odchod civilistov a ukrajinských vojakov z Mariupola.

Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak v stredu oznámil, že Ukrajina je pripravená uskutočniť „špeciálne kolo rokovaní“ s Ruskom v Mariupole „bez akýchkoľvek podmienok“. „Áno. Bez akýchkoľvek podmienok. Sme pripravení usporiadať ‚špeciálne kolo rokovaní‘ priamo v Mariupole. Jeden na jedného, dvaja na dvoch. Zachrániť našich chlapov, Azov, vojakov, civilistov, deti, živých a zranených. Všetkých. Pretože sú naši. Pretože sú v mojom srdci. Navždy,“ napísal Podoľak na Twitteri.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na ilustračnej snímke ukrajinský vojak zabezpečuje presun spolubojovníkov počas kontroly nástražných pásc v meste Buča pri Kyjeve.
  2. Nastal čas na mier?
  3. Stáli ho funkciu!
  4. Na kombosnímke zľava Kornelia Ninová a Dmytro Kuleba.
  5. Putin
  6. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (vpravo) a predseda Európskej rady Charles Michel.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čečenský vodca Kadyrov: Dnes bude Azovstaľ úplne pod kontrolou ruských ozbrojených síl!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne