eReport.sk
Veliteľka misie UNFICYP Ingrid Gjerde víta ministra obrany SR Jaroslava Naďa.
Veliteľka misie UNFICYP a Jaroslav Naď. Foto: tasr

VIDEO Časť slovenských vojakov nemá na výber! Naď: Ak chcú slúžiť, musia sa očkovať na covid

Do zahraničných operácií budú vysielaní iba vojaci očkovaní proti ochoreniu COVID-19. Slovenský rezort obrany doplnil vakcínu do očkovacích schém. Povinná bude pred odchodom na misiu kdekoľvek na svete. Pre médiá to potvrdil minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).

„Každý vojak, ktorý odchádza do operácií a misií, musí už dnes povinne podstúpiť očkovaciu schému. Dostáva rôzne vakcíny na rôzne druhy ochorení. My sme zaradili aj vakcínu proti COVID-19 medzi vakcíny, ktoré musia byť realizované pred odchodom na každú operáciu,“ vysvetlil minister. O povinnom očkovaní vojakov pôsobiacich na Slovensku rezort podľa Naďa neuvažuje.

Avizované nasadenie očkovaných vojakov v nasledujúcej rotácii ocenilo podľa Naďa aj velenie cyperskej misie OSN (UNFICYP). Minister poukázal na to, že nezaočkovaní vojaci zvyšujú riziko nákazy u iných.

Oceňovanie vojakov medailami OSN pri príležitosti 20. výročia SLOVCON na veliteľstve Sektoru 4 (kemp Štefánik) misie UNFICYP počas návštevy ministra obrany SR Jaroslava Naďa (vľavo) vo Famaguste na Cypre 30. júla 2021. – Foto: tasr

„Zároveň dostávame listy od ministrov obrany krajín, kde naši vojaci pôsobia. Žiadajú, aby vojaci, ktorí išli napríklad do Lotyšska, boli zaočkovaní,“ poznamenal Naď. Väčšina vojakov podľa neho nemá s očkovaním problém. Na Cypre už napríklad zaočkovali vyše 80 percent príslušníkov slovenského kontingentu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Časť slovenských vojakov nemá na výber! Naď: Ak chcú slúžiť, musia sa očkovať na covid

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti