eReport.sk

Čaputovej prešľap: Prezidentku budú opäť riešiť poslanci. Hrozí jej pokuta 173-tisíc eur!

Hrozí jej poriadny malér? Zrejme ani nevie ako sa ocitla v problémoch. Hlava štátu sa vyfotila pred niekoľkými mesiacmi s Petrou Vlhovou. Pre nevinnú fotografiu ju už riešia v národnej rade. Čaputovej osud bude parlamentný výbor riešiť už onedlho!

Verejní funkcionári podľa zákona nemôžu svoju osobu prepožičať na propagáciu akéhokoľvek súkromníka. Teda v praxi to znamená, že politické špičky podľa platnej legislatívy by nemali k reklame ani pričuchnúť. To sa úplne nepodarilo hlave štátu Zuzane Čaputovej.

Problémový dres

Prezidentku koncom marca tohto roku navštívila v paláci slovenská lyžiarka so svetovým renomé Petra Vlhová. Tá potešila ústavnú činiteľku zaujímavým darom. Venovala jej totiž súťažný lyžiarsky dres. To, čo spočiatku vyzeralo ako nevinný darček, neskôr pre Čaputovú znamenalo poriadne nepríjemnosti. Na drese totiž boli vyobrazení Vlhovej sponzori. Keďže Čaputová má zákaz propagovať akékoľvek značky, bola zrejme otázka času, kedy sa časovaná bomba rozletí v poriadny problém.

Krátko na to jeden z občanov na Čaputovej skrytú reklamu upozornil parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií. Ten si prezidentku vzal na mušku v máji a posvietil si na nešťastný dres. „Prezidentka rešpektuje, že sa parlamentný výbor musí doručeným podnetom zaoberať. Je pripravená zodpovedať na všetky prípadné otázky, keď sa na ňu výbor obráti so žiadosťou o stanovisko,” uviedol jej hovorca Martin Strižinec.

Petra Vlhová so Zuzanou Čaputovou. – Foto: tasr

Čo bude ďalej?

Je to už vyše mesiaca, čo sa začal hlavou štátu zaoberať výbor národnej rady. Ako sa celý prípad za ten čas vyvinul? EReport sa opýtal priamo predsedu výboru Borisa Suska zo Smeru.

„Zatiaľ to neskončilo nijak. Je to v procese riešenia. Začalo sa konanie. To sa začalo doručením podnetu v zmysle ústavného zákona. Bolo to na podnet občana. S jeho doručením sa začalo konanie. V zmysle ústavného zákona sme si vyžiadali od verejného funkcionára, teda prezidentky vyjadrenie. To nám prišlo. Bude sa pokračovať v konaní na najbližšom zasadnutí a bude to predmetom ďalšieho konania a diskusie na výbore. Následne sa výbor rozhodne na ďalšom zasadnutí alebo ak výbor bude chcieť dožiadať ďalšie informácie, môže to ešte prerušiť a potom bude výbor hlasovať o navrhnutom uznesení,” opísal Susko.

Najbližší výbor sa bude konať budúci utorok. Ak by poslanci odklepli, že Čaputová naozaj prekročila pózovačkou s dresom zákon, hrozí jej mastná pokuta. A to až 12-násobok jej platu. Mesačne si privyrobí 14 431,75 eura. ak by musela zaplatiť pokutu vo výške dvanástich platov, musela by z prezidentskej peňaženky vytiahnuť 173 181 eur.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputovej prešľap: Prezidentku budú opäť riešiť poslanci. Hrozí jej pokuta 173-tisíc eur!

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport