eReport.sk
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Foto: tasr

Čaputová v mene občanov Slovenska: Zaželala som pápežovi veľa zdravia, síl a milosti!

Prezidentka Zuzana Čaputová zaslala tento týždeň blahoprajný list pápežovi Františkovi k jeho 85. narodeninám. Informoval o tom hovorca prezidentky SR Martin Strižinec.

V mene občanov Slovenska mu zaželala veľa zdravia, síl a milosti. „Vaša pomoc ľuďom v núdzi, trpiacim vojnovými konfliktmi a humanitárnymi a klimatickými katastrofami, ako aj podpora porozumenia, dialógu a vzájomného rešpektu medzi rôznymi národmi, kultúrami aj náboženstvami sú nesmierne dôležitým príkladom a inšpiráciou nielen pre mňa, ale aj pre súčasné a budúce generácie,“ uviedla v liste pápežovi hlava štátu.

Prezidentka tiež spomenula, že počas spoločných rozhovorov sa s pápežom Františkom zhodli, že ľudstvo v súčasnosti potrebuje nájsť cestu k pokore, solidarite a láske. „Je pre mňa nesmiernou cťou, že sme len nedávno mali možnosť privítať vás na Slovensku. Pre všetkých občanov Slovenskej republiky, aj pre mňa osobne, zostanú posolstvá, ktoré ste nám adresovali, hlboko v našich srdciach a verím, že z nich budeme ešte dlho čerpať inšpiráciu,“ skonštatovala prezidentka.

Na záver listu prezidentka pápežovi zaželala pevné zdravie a veľa síl do ďalších rokov v jeho misii, požehnané vianočné sviatky a šťastný nový rok 2022.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezidentka Zuzana Čaputová.
  2. Prezidentka Zuzana Čaputová.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová v mene občanov Slovenska: Zaželala som pápežovi veľa zdravia, síl a milosti!

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti