eReport.sk
Prezidentka Zuzana Čaputová, foto: tasr

Čaputová obliekla kroj a bola z toho hádka. Zabávač ju pochválil, lekár zvozil

Prezidentka Zuzana Čaputová zverejnila počas víkendu fotografiu, na ktorej má oblečenú vyšívanú vestičku tzv. brúcnik. Dostala ho darom na svojej ceste na Orave, ale keďže sa nemohla stretnúť s autorkou, rozhodla sa jej poslať aspoň fotografiu a poďakovanie.

„Brúcnik je pre mňa nie len pekným darčekom, ktorým ma potešili Oravčania na mojej nedávnej pracovnej ceste, ale najmä zhmotnenou spomienkou na pracovitých a vytrvalých ľudí z tohto regiónu,“ vyznala sa hlava štátu a pripojila aj odkaz pre autorku kroja Danku Tropekovú: „Chcem sa takto poďakovať jej a každému, kto uchováva náš krásny slovenský folklór.“

Prezidentka si obliekla kroj. Ľudia sa okamžite povadili, či na to mala právo. – Foto: fb/zcaputova

„Bolo mi cťou pani prezidentka, ušiť pre vás tento kroj,“ odkázala jej šikovná darkyňa. Fotografia Čaputovej v kroji okamžite získala pozornosť na sociálnych sieťach, kde ju pochválili tisícky ľudí. „Najkrajšia prezidentka vo vesmíre. Charizma, energia, šarm. Som hrdý na túto krásnu a múdru ženu,“ spieval ódy zabávač a moderátor Richard Vrablec.

Nie všetci však zdieľali jeho názor a dali mu to aj poriadne najavo. „Tá si chodí po rozum k Amíkom, ten svoj už stratila,“ regovala na Vrablecove vyznanie diskutujúca. Moderátor však pohotovo odpovedal. „A kam si chodíte po rozum vy?“

Kritika sa hlave štátu ušla aj od lekára Andreja Janca, ktorý sa zviditeľnil najmä svojim vyhlásením o tom, že sa nedá očkovať. „Slovenský kroj by radšej mala prenechať Slovenkám,“ vyjadril sa lekár.

Čítajte viac:

  1. prezidentka SR Zuzana Čaputová a nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier
  2. Prezidentka SR Zuzana Čaputová

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová obliekla kroj a bola z toho hádka. Zabávač ju pochválil, lekár zvozil

Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti