eReport.sk
Prezidentka Zuzana Čaputová, foto: tasr

Čaputová o Lipšicovi: Hodnotovo nevnímam žiadne lapsusy spojené s jeho kariérou

Hlava štátu Zuzana Čaputová nemá dôvod pochybovať o tom, že väzobné stíhania, ktoré momentálne prebiehajú, sú v súlade so zákonom. Uviedla to v nedeľnej diskusnej relácii Na telo na televízii Markíza.

Považuje za nešťastné, ak je politikmi podrývaná dôvera v spravodlivosť. Pripomenula, že o väzbe nerozhoduje policajt alebo vyšetrovateľ na okresnom oddelení, ale na návrh prokuratúra o tom rozhoduje súd a veľakrát je to preverené v odvolacom konaní na Najvyššom súde SR.

Nevidí spojenie s pojmom politický väzeň

“Chápem, že je to závažný zásah do ľudských práv, ale je to zásah, ktorý náš právny poriadok predpokladá, a je to náš legálny a legitímny spôsob vyšetrovania,” poznamenala prezidentka. Nevidí tam spojenie ani s pojmom politický väzeň. Označila to za absolútne nevhodné, pretože takými boli ľudia stíhaní za slobodu prejavu alebo slobodu vyznania.

Lipšic vraj musí byť pozorný a zdržanlivý

Na margo zvolenia Daniela Lipšica za špeciálneho prokurátora Čaputová povedala, že hodnotovo nevníma žiadne lapsusy, ktoré by boli spojené s jeho kariérou politika alebo právnika. Musí však byť podľa nej pozorný a zdržanlivý, aby sa nedostal do konfliktu záujmov alebo kolíznej situácie vzhľadom na svoju politickú minulosť.

Daniel Lipšic môže podľa prezidentky presvedčiť iba poctivou prácou. – Foto: tasr

Lipšic môže presvedčiť iba poctivou prácou, ktorej výsledkom bude stíhanie všetkých, ktorí stíhaní majú byť bez ohľadu na to, či sú to jeho bývali spolustraníci, ľudia z opozície alebo koalície. “Jednoducho, ak naozaj preukáže, že špeciálna prokuratúra bude trestne stíhať na základe vecných dôkazov a na základe faktov a v súlade so zákonom, tak to bude najlepší spôsob, ako môže obstáť vo verejnej kontrole a vysvetliť všetky otázniky nedôvery,” podotkla.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity