tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Zuzana Čaputová (vpravo) počas stretnutia s ľuďmi. Zdroj: tasr

Čaputová načúvala príbehom zúfalých Slovákov. Jej odkaz vládu asi nepoteší!

„Stretla som sa s ľuďmi zo všetkých kútov Slovenska. Toto stretnutie bolo veľmi zaujímavé, pretože som si vypočula individuálne príbehy,“ priblížila slovenská hlava štátu.

Mnohé sociálne opatrenia bude treba vylepšiť v prospech ľudí. Vyplynulo to z vyjadrenia prezidentky SR Zuzany Čaputovej pre médiá po stretnutí s ľuďmi z celého Slovenska, ktorí počas pandémie „prepadli“ systémom štátnej pomoci.

Príbehy reprezentujú aj širšie skupiny obyvateľov

„Stretla som sa s ľuďmi zo všetkých kútov Slovenska. Toto stretnutie bolo veľmi zaujímavé, pretože som si vypočula individuálne príbehy,“ priblížila slovenská hlava štátu. Tie príbehy však podľa nej reprezentujú aj širšie skupiny obyvateľov, ktorí sa ocitli vo veľmi podobnej – sociálnej a životnej – situácii. V situácii, keď sú síce k dispozícii rôzne schémy štátnej pomoci, ktoré síce „zachytia“ veľké množstvo ľudí, ale nie všetkých.

Právna norma podľa prezidentkiných slov nemôže zachytiť každú životnú situáciu, pretože pestrosť života je ďaleko širšia, než na aké situácie právna norma dokáže pamätať. „O tom boli aj tieto príbehy,“ podotkla.

Prezidentka hovorí o drobných vylepšeniach

„Som rada za všetky opatrenia, ktoré na Slovensku fungujú. Som tiež rada, že ministerstvá prijali jednotlivé formy pomoci. Toto stretnutie s ľuďmi bolo na základe toho, že sa na mňa mnohí ľudia obracajú. Chcela som poznať preto aplikačnú prax a poukázať na možnosť drobných vylepšení, ktoré budú mať za následok stovky, možno tisíce ľudí a osudov, ku ktorým sa dostane reálna pomoc,“ uviedla Čaputová.

Títo ľudia nesmú zostať pre štát neviditeľní

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa vo štvrtok v Prezidentskom paláci stretla s otcami a matkami z rodín, ktorých životy zasiahla pandémia. Podľa jej slov nemôžu zostať pre štát neviditeľní a podnety, ktoré si od hostí vypočula, plánuje tlmočiť príslušným ministrom. Prezidentka o tom informovala na sociálnej sieti.

„Hovorila som s paňou, ktorá žije sama s dcérou. Pracovala v gastre a po obmedzení prevádzok prišla o prácu. Novú prácu si nevedela nájsť, a tak vzala aspoň malú brigádu – niekoľko hodín do mesiaca, spolu za 70 eur mesačne. SOS dotáciu od štátu nedostala, práve kvôli príjmu z dohody, ktorý jej nestačí ani len na nájom,“ povedala prezidentka konkrétny príklad

 „Títo ľudia nesmú zostať pre štát neviditeľní, i keď ich životné situácie sú rôzne. Spája ich však to, že prepadli sitom štátnej pomoci,“ uviedla s tým, že v mnohých prípadoch sa dá pomôcť tak, že sa zo systému pomoci odstráni viacero drobných nedostatkov alebo zbytočne prísnych podmienok. Hostia, ktorých prezidentka pozvala do Prezidentského paláca, podľa jej slov svojím príbehom reprezentujú stovky podobných osudov ľudí po celom Slovensku.

Do Prezidentského paláca som pozvala ľudí, otcov a matky rodín, ktorých životy pandémia ťažko zasiahla. Svojím príbehom…

Uverejnil používateľ Zuzana Čaputová Štvrtok 10. decembra 2020

Zdroj: tasr, fb/zcaputova


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová načúvala príbehom zúfalých Slovákov. Jej odkaz vládu asi nepoteší!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku