eReport.sk
Prezidentka SR Zuzana Čaputová
Prezidentka SR Zuzana Čaputová. Foto: tasr

VIDEO Prezidentka Čaputová: Každý jeden hlas je dôležitý! Máme právo a zodpovednosť rozhodnúť sa

Slovenská republika je mladý štát, ktorý za neľahkých 30 rokov ukázal, že je hodný rešpektu. Máme dobré meno v zahraničí, sme považovaní za spoľahlivého partnera. Povedala to prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová v stredu, dva dni pred predčasnými parlamentnými voľbami. Hlava štátu príhovor povedala vo verejnoprávnej inštitúcii RTVS a zverejnila ho aj na sociálnej sieti.

„Raz za niekoľko rokov máme právo a zodpovednosť rozhodnúť, v akom štáte chceme žiť. Máme právo a zodpovednosť predurčiť cestu, po ktorej naše Slovensko pôjde ďalej,“ uviedla Čaputová v ďalšom statuse.

Prezidentka Zuzana Čaputová v mimoriadnom príhovore pred predčasnými parlamentnými voľbami 2023.

Zdroj: fb/zcaputova

Čaputová: Každý hlas je dôležitý

Vážení občania, pretože vy vytvárate najväčšie hodnoty nášho Slovenska, vy ste za posledných 30 rokov vyjadrovali zásadné postoje v zlomových okamihoch našich dejín. Vy ste prejavili solidaritu a ľudskosť, a ukázali zdravý rozum, keď to bolo treba,“ povedala Zuzana Čaputová

„V sobotu sa pri voľbách stretneme ako rôznorodí ľudia s odlišnými hodnotami a názormi, ale bude nás spájať jedna vec: absolútna rovnosť každého hlasu. Bez ohľadu na majetok či spoločenské postavenie, v sobotu bude každého z nás počuť rovnako. Každý jeden hlas je dôležitý!,“ uviedla ďalej hlava štátu.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. voľby prieskum
  2. voľby prieskum
  3. voľby prieskum

Voľby sú chvíľa, kedy sa karta obracia

„V priebehu rokov sledujeme slová a rozhodnutia politikov, ktoré v danom momente už nevieme ovplyvniť. Voľby sú chvíľa, kedy sa karta obracia a v sobotu večer budú všetci politici sledovať, ako ste o nich rozhodli vy, občania Slovenska. Čo ste im svojim hlasom odkázali. V žiadny iný deň nemáte v rukách takú moc, ako v deň volieb a chcem vás požiadať, aby ste ju využili,“ dodala prezidentka Zuzana Čaputová.

„Niektorých môže od účasti na voľbách odrádzať presvedčenie, že je vlastne jedno, kto vládne, že politici sú všetci rovnakí. Nie je to tak. Líšia sa v politickom programe, vo svojej motivácii, aj v štýle politiky, ktorú presadzujú. Nehľadajme však dokonalých politikov. Nikto nie je. Hľadajme pri svojom rozhodovaní najväčšiu mieru stotožnenia s niektorou z kandidujúcich političiek a politikov. Všímajme si, aké plány majú so Slovenskom, do akej miery sú schopní alebo schopné ovládať svoje emócie. Či sa snažia svojou prácou a komunikáciou budovať most dôvery k tým druhým. A ako často sa uchyľujú k osobným útokom či agresívnemu jazyku,“ uzavrela prezidentka Čaputová.

Uviedla aj link na celý prejav, ktorý si možno prečítať TU.

Zdroj: fb/zcaputova


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Prezidentka Čaputová: Každý jeden hlas je dôležitý! Máme právo a zodpovednosť rozhodnúť sa

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre