eReport.sk
Pavol Frešo Foto: tasr

Bývalý šéf SDKÚ a exžupan Frešo. Ťažký boj synčeka o zdravie!


Keď sa v roku 2017 skončila politická kariéra Pavla Freša, málokto tušil, čo ho čaká. Rozhodol sa venovať svojmu najmladšiemu synovi Alanovi, ktorému bol diagnostikovaný autizmus. Osud však mal pripravenú pre bývalého politika ďalšiu výzvu.

Pred rokom a pol totiž synčekovi diagnostikovali tumor na mozgu. Podľa slov samotného Freša, vyhliadky neboli najlepšie. „Vo februári minulého roku, týždeň pred vypuknutím covidu u nás, mu našli na mozgu neuroblastóm, ktorý mal veľmi agresívne správanie, rástol rýchlo v krátkom čase a mal zlú perspektívu,“povedal v rozhovore pre internetový portál postoj.sk bývalý šéf SDKÚ. Rodinu táto správa zomkla.

– Foto: FresoPavol

Veľkým bojovníkom bol aj samotný Alan Alexander. Začiatkom augusta tak Frešovci dostali potešujúcu správu. „Dnes už vieme, že agresívny tumor mozgu a jeho metastázy Alan porazil. Vďaka pánu Bohu, pre nás je to skutočný zázrak,“ uviedol na sociálnej sieti, kde pravidelne informuje o zdravotnom stave dnes deväťročného synčeka. Robí to aj kvôli osvete. „Mávame aj horšie dni, keď napríklad Alanovi klesnú saturácie, alebo rovno vypadne dych a my ani s lekárskou pomocou nevieme prečo. Odsajeme ho, pretlačíme vzduch cez kanylu, prípadne ju rovno sami vymeníme, aby mal dýchacie cesty určite voľné. Dáme kyslík a čakáme, či sa stav zlepší,“ opisuje Frešo a ďakuje svojim dvom starším deťom, ktoré sú im pri starostlivosti o Alana veľmi nápomocné.

Frešo pravidielne informuje o zdravotnom stave syna Alana. Robí to aj kvôli osvete. – Foto: fb/FresoPavol

Frešov najmladší syn je momentálne v bdelej kóme, podľa politika ale vidia pomalé a postupné zlepšenia. „Pre nás doma, rodičov a oboch súrodencov, je zlepšenie zjavné. A hoci pooperačný stav, rakovina a ťažký autizmus sú tvrdí súperi verím, že naša láska, spoločná vôľa a viera Alankovi skutočne pomohli a naďalej pomôžu,“ vyjadril sa pred pár mesiacmi expolitik. Bitku z rakovinou vyhrali.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bývalý šéf SDKÚ a exžupan Frešo. Ťažký boj synčeka o zdravie!

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne