eReport.sk
Marián Leško
Marián Leško. Foto: tasr

VIDEO Kaliňák reaguje na Leška: Bývalý komunistický pisálek a prevracač kabátov s primitívnou propagandou!

Bývalý komunistický pisálek. Bývalý poradca prezidentky SR Zuzany Čaputovej Marián Leško cez víkend opäť obvinil exministra vnútra Roberta Kaliňáka zo spolupáchateľstva v prípade známej kauzy únosu Vietnamca. Okrem toho prišiel počas relácie k záveru, že opozičnú strany Smer-SD by mal súd rozpustiť. Na jeho slová zareagoval podpredseda strany Erik Kaliňák, ktorý naznačil, že novinári, komentátori a mimovládne organizácie budú so svojimi výrokmi právne konfrontovaní.

„Bývalý komunistický pisálek“

„To, čo predviedol v sobotu v Denníku N bývalý komunistický pisálek, ktorý ako správny demokrat po revolúcii okamžite prevrátil kabát a začal hlásať pravdy amerického režimu, je za hranou tej najprimitívnejšej propagandy,“ povedal E. Kaliňák vo svojom najnovšom videu. „Strieľal jedno krivé obvinenie za druhým, až sám seba presvedčil, že stranu Smer by mal súd okamžite rozpustiť,“ dodal.

Kaliňák vraj vyšetrovateľom dal všetko, čo žiadali

Leško tvrdí, že sa R. Kaliňák v kauze správal, ako keby po celý čas vedel, že sa jednalo o zločin. Exminister podľa neho robil všetko preto, aby sa o kauze nikto nedozvedel. „To bol štátne pripravený zorganizovaný a zrealizovaný zločin,“ povedal Leško novinárke Denníka N Monike Tódovej. E. Kaliňák však kontruje.

Zdroj: Yt/smersd

„Vyšetrovateľom dal k dispozícii všetky kamerové záznamy a dáta, o ktoré požiadali. Ich podozrenia sa však nepotvrdili, tak požiadali R. Kaliňáka o vypočutie celej posádky lietadla,“ uviedol E. Kaliňák. Zároveň doplnil, že R. Kaliňák predmetné vypočutie povolil. Záverom nemeckého Spolkového súdneho dvora a nemeckého generálneho prokurátora následne bolo, že Slovensko sa na únose nepodieľalo a bolo nemeckou stranou oklamané.

Pripravujú právne kroky

Smer v súčasnosti pôsobí tak, ako keby so stanoviskami novinárov, mimovládnych organizácií a niektorých politických komentátorov stratil trpezlivosť. Na Leška pripravujú hneď dva právne kroky.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predseda Smeru Robert Fico, expremiér, líder opozície
  2. Na Hegera sa to sype
  3. Zľava Robert Fico a Vladimír Putin počas tlačovky po rokovaniach v Moskve 16. novembra 2009.
  4. Naď adresoval žiadosť Hegerovi a koalícii. Ide o slovenské MiGy
  5. Celé medzinárodné spoločenstvo musí spraviť všetko pre to, aby sa mier vrátil do Európy, aby bolo rešpektované medzinárodné právo a vojnoví zločinci boli odsúdení a spravodlivo potrestaní.

„V tomto momente sa už pripravuje kvalifikované trestné oznámenie na pána Leška za tie obludné klamstvá,“ potvrdil Kaliňák. Okrem toho má byť v hre aj občiansko-právna žaloba. Naviac, pokiaľ sa Smer dostane do vlády, verejné klamstvá už pre dotknuté subjekty evidentne nebudú takou jednoduchou záležitosťou: „Je zjavné, že médiá, podobne ako mimovládky, potrebujú nové legislatívne pravidlá, ktoré zabránia, aby sa na Slovensku zneužívali proti demokracii.“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Kaliňák reaguje na Leška: Bývalý komunistický pisálek a prevracač kabátov s primitívnou propagandou!

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti