eReport.sk
Dušan Borženský, foto: tasr

Bývalý boss košického podsvetia prezývaný Borža (†49) zomrel

AKTUALIZOVANÉ – Bývalý boss košického podsvetia Dušan Borženský zomrel, informuje portál noviny.sk. Vo väzení si odpykával trest za účasť na vraždách. Výkon trestu mu na žiadosť ZVJS súd minulý týždeň prerušil a prepustil Borženského z výkonu trestu do hospicovej starostlivosti.

Pre Zoznam.sk to potvrdil jeho advokát Tibor Bacsó: ,,Áno, môžem túto správu potvrdiť. Pán Borženský zomrel pred malou chvíľou, dopoludnia, v hospici Milosrdných sestier v Trenčíne.” Obávaný muž košického podsvetia trpel nevyliečiteľnou chorobou, kvôli ktorej bol aj prevezený do väzenskej nemocnice v Trenčíne. Mal posledné štádium rakoviny. Kvôli jeho vážnemu zdravotnému stavu, dokonca samotná nemocnica žiadala, aby ho prepustili na slobodu.

Dušan Borženský bol odsúdený za vraždy na 23 rokov. Bývalý boss košického podsvetia si za mrežami už odsedel 21 rokov. Na muške mal Jána Kromku a vplyvného gangstra, Černákovho človeka Karola Kolárika. Priznal sa tiež k objednávke vraždy kosovského Albánca Fadila Pasjaču z roku 2000.

Zdroj: tasr

Správu budeme aktualizovať

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport