tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Andrea Letanovská Foto: Boris Németh

Bývalá poslankyňa Za ľudí Letanovská vstupuje do strany Spolu

Bývalá poslankyňa Národnej rady SR za stranu Za ľudí Andrea Letanovská vstupuje do mimoparlamentnej strany Spolu. Oznámila to na stredajšej tlačovej konferencii. Letanovská oznámila svoj odchod zo Za ľudí v sobotu (8. 5.).

V strane Spolu vidí Letanovská priestor pre víziu lepšie fungujúceho zdravotníctva zameraného na pacienta. Chce byť súčasťou rozumnej a odbornej alternatívy voči chaosu, ktorý tu podľa nej vládol za posledný rok, ale aj alternatívy voči predchádzajúcim vládam. Upozornila na nízku dôveru občanov. „Predstavy o vláde slušných a kompetentných ľudí, ktorí si dokážu nielen získať, ale aj udržať dôveru voličov, sa nenaplnili,“ pripomenula Letanovská. Predseda strany Spolu Juraj Hipš povedal, že Letanovskej konštruktívna kritika vo vládnej koalícii nenašla podporu.

Letanovská pôsobí ako lekárka. O poslanecký mandát prišla po tom, ako sa do NR SR vrátil Vladimír Ledecký, ktorý odišiel z funkcie štátneho tajomníka Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR. Letanovská pri svojom odchode zo Za ľudí uviedla, že strana nenaplnila potenciál na to, aby bola reprezentantom slušnosti, odbornosti a kultivovanej politiky. Nepáči sa jej ani to, ako stranu vedie predsedníčka Veronika Remišová. V strane Spolu pôsobí aj poslanec NR SR Miroslav Kollár, ktorý tiež odišiel zo strany Za ľudí.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bývalá poslankyňa Za ľudí Letanovská vstupuje do strany Spolu

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku