eReport.sk
Mary Robinsonová. Foto: tasr/ap

Bývalá komisárka OSN ľutuje svoju reakciu na údajný únos dubajskej princeznej

Bývalá komisárka OSN pre ľudské práva Mary Robinsonová vyjadrila poľutovanie nad svojou reakciou po stretnutí s princeznou Latífou, ktorá zo svojho únosu a nedobrovoľného väznenia viní svojho otca, viceprezidenta Spojených arabských emirátov (SAE) a emira Dubaja. Vyjadrila sa tak v piatkovom rozhovore pre írsku stanicu RTE, z ktorého v sobotu citovala agentúra AFP.

Podľa Robinsonovej bolo z jej strany “veľkou chybou”, že sa po stretnutí s dubajskou princeznou v roku 2018 podrobnejšie nezaujímala o jej situáciu. Robinsonová stretla princeznú Latífu v Dubaji po tom, čo prijala pozvanie jej rodiny ako bývalá komisárka OSN pre ľudské práva. Nazvala ju vtedy “problémovou mladou ženou”.

Toto stretnutie neskôr dubajský emir Muhammad ibn Rášid Maktúm použil ako dôkaz proti tvrdeniam, že svoju dcéru drží v SAE proti jej vôly. “Bola som naivná,” vyjadrila sa Robinsonová a dodala, že teraz už príbehu princeznej Latífy “stopercentne” verí.

Viceprezident Spojených arabských emirátov (SAE) a dubajský emir Muhammad ibn Rášid Maktúm. – Foto: tasr

Britská stanica BBC nedávno zverejnila sériu videí, na ktorých princezná Latífa hovorí, že sa nachádza v zajatí a bojí sa o život. Podľa údajov BBC sa nachádza v zajatí od roku 2018, keď sa neúspešne pokúsila z Dubaja utiecť na lodi. BBC tiež uviedla, že tieto videá boli natočené asi rok po jej nevydarenom pokuse o útek.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Zaujímavosti