tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Foto: youtube

Bunty bola hviezdou prelomového videa Take on me. Čo je s ňou teraz?

Videoklip k singlu Take on me bol natočený v osemdesiatych rokoch. Aj keď odvtedy už ubehlo 36 rokov, túto nesmrteľnú pesničku poznajú aj mladšie generácie.

Singel skupiny a-ha Take on me je jedným z najväčších popových hitov osemdesiatych rokov alebo aj hociktorých dekád. Video, ktoré pieseň sprevádzalo, bolo prelomové aj v spojení živých a animovaných akčných záberov a získalo mnoho ocenení. Kľúčom k úspechu bola aj mladá herečka Therese „Bunty“ Bailey (57), ktorá hrala dievča vtiahnuté do komiksového sveta speváka Mortena Harketa (61). V čase natáčania tohto videa tvorili pár. Pesnička má na Youtube vyše miliardu videní.

Kto teda je Bunty?

Therese „Bunty“ Bailey je bývalá anglická modelka, tanečnica a herečka. Svoju kariéru začala v tanečnej skupine Hot Gossip na začiatku osemdesiatych rokov. Stala sa známou ako dievča vo videoklipoch k singlom skupiny a-ha Take on me a The sun always shine on TV, ktoré boli nakrútené v roku 1985.

Bunty Beiley – Foto: youtube, facebook BB

Kde je Bunty teraz?

Po nakrútení videoklipu Take on me Bailey pokračovala v následnom natočení vidoklipu k pesničke The sun always shine on TV. Vtedy mala 21 rokov. Potom mala krátku kariéru vo filmoch. Po 16-ročnej odmlke sa vrátila na strieborné plátno v nízkorozpočtovej komédii Defunct v roku 2008. Momentálne žije vo Wraysbury v Berkshire. Pracovala ako učiteľka detského tanca vo Wraysbury a Datchet Village Hall. Je, ako sama hovorí, šťastne vydatá. Má dvoch synov, Jakea (25) a Felixa (24). V júni 2009 bola jednou z prvých osôb, ktoré využili britské vládne šrotovné a bola preto pozvaná na raňajky s vtedajším predsedom vlády Gordonom Brownom.

Zdroj: youtube

Oznámili koniec, no vrátili sa späť

Nórsku skupinu a-ha tvoria Morten Harket, Magne Furuholmen a Paul Waaktaar. Založili ju v roku 1982. Presťahovali sa do Londýna a nakoniec podpísali zmluvu s vydavateľstvom Warner Bros. Svoju kariéru naštartovali v roku 1985 už spomínaným hitom Take on me. Majú za sebou mnoho ocenení, vydali 16 albumov a štyri desiatky singlov. Koncom roka 2009 oznámili posledné – rozlúčkové turné. Vtedy za deväť mesiacov odohrali vyše sto koncertov po celom svete. Posledný koncert bol v decembri 2010 v ich rodnom meste Oslo. Po rokoch však svojich fanúšikov opäť potešili, keď sa vrátili na pódiá. Ku kritikom k ich návratu sa vyjadril Magne Furuholmen: „Iba hlúpy človek nemení svoje rozhodnutia!“

K 35. výročiu albumu Hunting High and low pripravili opäť celosvetové turné, ktoré bolo kvôli pandémii prerušené. Fanúšikovia postupne dostávajú termíny presunutých koncertov.

Zdroj: youtube


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bunty bola hviezdou prelomového videa Take on me. Čo je s ňou teraz?

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku