eReport.sk
JB 11 La Ciotat - Francúzski colníci ukazujú jachtu Amore Vero, ktorá kotví v prístave La Ciotat pri pobreží Stredozemného mora 3. marca 2022. Francúzski colníci skonfiškovali megajachtu, ktorú vlastní firma s väzbami na Igora Seèina, šéfa ruskej štátnej ropnej spoloènosti Rosnef a blízkeho spojenca Krem¾a. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP. Túto takmer 86 metrovú loï s názvom Amore Vero zhabali colníci v prístavom meste La Ciotat neïaleko Marseille, priblížilo vo štvrtok ministerstvo financií. "Francúzske colné orgány zaistili jachtu Amore Vero v La Ciotate v rámci implementácie sankcií Európskej únie voèi Rusku," uvádza sa vo vyhlásení ministerstva. Jachta je napísaná na spoloènos, "v ktorej Seèin figuruje ako hlavný akcionár," pokraèuje rezort financií. Paríž ešte minulý týždeò uviedol, že vypracováva zoznam majetkov ruských oligarchov vo Francúzsku vrátane jácht, luxusných áut a nehnute¾ností. FOTO TASR/AP This photo provided Thursday March 3, 2022 by the French Customs shows the yacht Amore Vero docked in the Mediterranean resort of La Ciotat, Wednesday March 2, 2022. French authorities have seized the yacht linked to Igor Sechin, a Putin ally who runs Russian oil giant Rosneft, as part of EU sanctions over Russia's invasion of Ukraine. The boat arrived in La Ciotat on Jan. 3 for repairs and was slated to stay until April 1 and was seized to prevent this attempted departure. (Douane Francaise via AP)

Bulharsko: Krajina zakázala ruským lodiam vstup do svojich prístavov

Bulharsko v rámci rozšírených sankcií EÚ zakázalo lodiam plaviacim sa pod ruskou vlajkou vplávať do svojich čiernomorských prístavov. Oznámila to v nedeľu na svojej webstránke tamojšia námorná správa, informuje agentúra AP.

„Všetky plavidlá zaregistrované pod ruskou vlajkou, ako aj všetky plavidlá, ktoré zmenili po 24. februári svoju ruskú vlajku, alebo registráciu vlajky či (zápis do) námorného registra na akýkoľvek iný štát, majú zakázaný vstup do bulharských námorných aj riečnych prístavov,“ uvádza sa vo vyhlásení bulharskej námornej správy.

Výnimky z tohto pravidla budú platiť len pre plavidlá, ktoré sa ocitnú v núdzi alebo budú potrebovať humanitárnu pomoc, ako aj pre lode prepravujúce energetické produkty, potraviny či lieky a liečivá do krajín Európskej únie.

Zdroj: Tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bulharsko: Krajina zakázala ruským lodiam vstup do svojich prístavov

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Šport

Zaujímavosti