eReport.sk
Branislav Gröhling, foto: tasr

Budú sa zvyšovať platy v školstve? Minister Gröhling: Je mi ťažko povedať, či to bude alebo nie

Gröhling je kritizovaný Odborovým zväzom pracovníkov školstva a vedy na Slovensku a Slovenskou komorou učiteľov. Zamestnancom v oblasti školstva totiž ani po naštudovaní a prerokovaní rozpočtu nevie odpovedať, že či, kedy a o koľko sa im budú zvyšovať platy.

Verí, že riešenia sa nájdu

V predošlej vláde Smeru, SNS a Mosta sa vtedajší politickí lídri ešte koncom augusta 2017 dohodli, že zamestnanci škôl budú na mzdách ročne dostávať o 6 % viac. Nastavenie pedagógov a ďalších, ktorí v školstve robia, je teda jasné. Aktuálne to vyzerá všelijako.

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) však verí, že v nasledujúcich týždňoch dospeje v súvislosti so zvyšovaním platov učiteľov k pozitívnemu výsledku. Uviedol to vo štvrtok počas tlačovej konferencie.

Nevie povedať či sa platy zvyšovať budú

Šéf rezortu chce, aby k zvyšovaniu platov učiteľov došlo. „Je mi ťažko povedať, či to bude alebo nie,” uviedol šéf rezortu školstva. Ako doplnil, nezávisí to len od neho. V tejto súvislosti rokuje nielen s ministrom financií Igorom Matovičom, ale aj s predsedom vlády Eduardom Hegerom (obaja OĽANO).

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Budú sa zvyšovať platy v školstve? Minister Gröhling: Je mi ťažko povedať, či to bude alebo nie

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport