eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

Bude sa výraznejšie uvoľňovať? Odborníci odporúčajú otvoriť TIETO prevádzky

Na uvoľňovanie opatrení čakáme už pomerne dosť dlho. Všetci sú frustrovaní a majú toho dosť. Časy sa menia a situácia na Slovensku vyzerá v celku priaznivo. Od včera žiaci prvého stupňa základných škôl a materských škôl zasadli do lavíc. Od ďalšieho sa brány otvoria aj pre končiace ročníky základných škôl. Čo však my ostatní? Odborníci odporučili uvoľniť viacero opatrení!

S príchodom leta sa zlepšuje aj situácia na Slovensku. Všetko nasvedčuje tomu, že od 19. apríla by malo dôjsť k výraznejšiemu uvoľňovaniu opatrení. Odborníci však upozorňujú, aby sme nič nerobili zbrklo a unáhlene.

Počet pacientov s COVID-19 klesol už pod 2 500, pľúcnu ventiláciu potrebuje menej ako 300 ľudí. Podľa momentálneho COVID automatu nám tak nič nebráni, aby sme od pondelka otvorili obchodné centrá, služby a za prísnych opatrení aj hotely či vleky. Ak by sa situácia nezhoršila a udržala si rovnaký alebo lepší trend, tak o ďalšie dva týždne by sa mohli otvoriť aj terasy.

Presné pravidlá a nový covid automat sa ešte stále iba dotvárajú. O uvoľňovaní opatrení má definitívne rozhodnúť v stredu pandemická komisia, no posledné slová má však i tak vláda. Prípadné zmeny sa ľudia zrejme dozvedia len pár dní pred ich spustením.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport