eReport.sk
Putin tlačí na vládu
Ruský prezident Vladimir Putin.Foto: tasr/ap

Bude Rusko mobilizovať ďalších brancov? Putin: Je zbytočné o tom hovoriť!


Bude Rusko mobilizovať ďalších brancov? Rusko sa chystá v priebehu januára nariadiť mobilizáciu ďalších 500.000 brancov, tvrdí ukrajinská vojenská rozviedka. Puin to vylučuje.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Porušili prímerie?
  2. Pápež vyzval veriacich
  3. USA hlási ďalšiu pomoc Ukrajine
  4. Stíhačky Kyjevu nepošleme

Informoval o tom v piatok denník The Guardian. Podľa plátku ide o zjavný dôkaz toho, že ruský prezident Vladimir Putin nemá v úmysle ukončiť vojnu na Ukrajine. Moskva vlani v októbri povolala 300.000 brancov.

Rusko popiera, že pripravuje druhú vlnu mobilizácie

Ukrajina sa domnieva, že branci budú súčasťou série ruských ofenzív na jar a v lete na východe a juhu krajiny, povedal zástupca šéfa ukrajinskej vojenskej rozviedky Vadym Skibitskyj.

Rusko popiera, že pripravuje druhú vlnu mobilizácie. Putin v decembri vyhlásil, že je „zbytočné“ hovoriť o novom povolávaní brancov. Tvrdí, že na Ukrajinu bola vyslaná len polovica tých, ktorí už boli mobilizovaní.

Americká námestníčka: Putin sa nevzdal svojich cieľov

Ruskí predstavitelia vrátane Putina predtým popierali plány na nariadenie mobilizácie. Avšak v septembri minulého roka napokon vyhlásili „čiastočnú mobilizáciu“. Putinov cieľ zmocniť sa ukrajinského územia sa nezmenil, ale ruské sily naďalej trpia „vojenskými slabinami“ vrátane počtu vojakov, ktorými disponujú, uviedol v piatok Pentagón.

Washington dúfa, že jeho najnovší balík zbraní pre Kyjev pomôže Ukrajine získať späť územia okupované Ruskom. „Putin sa nevzdal svojich cieľov ovládnuť Ukrajinu a pokračovať v získavaní jej územia,“ vyhlásila námestníčka amerického ministra obrany pre Rusko a Ukrajinu Laura Cooperová, ktorú cituje tlačová agentúra Reuters.

„Realita ruských slabín – slabín ruských ozbrojených síl – však narazila na tieto ciele,“ povedala Cooperová. Dodala, že ruské jednotky trpia aj nízkou morálkou.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bude Rusko mobilizovať ďalších brancov? Putin: Je zbytočné o tom hovoriť!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: