eReport.sk
Eduard Heger (OĽaNO). Foto: fb/podpredseda.vlady

Bude konečne premiér komunikovať normálne? Heger prezradil, čo URČITE urobí, poradcu už má!

Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) neplánuje ísť v šľapajach Igora Matoviča a chce prinavrátiť úradu vlády funkciu hovorcu. Na premiérsky úrad sa spolu s ním z ministerstva financií presunul aj jeho doterajší mediálny poradca Ivan Štulajter. Hegerov krok oceňuje aj asociácia hovorcov, ktorá zdôrazňuje, že ide o kľúčovú pozíciu.

Komunikačná stratégia nového premiéra Eduarda Hegera s médiami bude odlišná od tej, ktorú presadzoval Igor Matovič. Líder OĽaNO si za celý čas svojho priemerovania vystačil bez oficiálnej funkcie hovorcu. Svoje stanoviská tlmočil prostredníctvom statusov a tlačoviek, kde mu aj novinári mohli položiť otázky. Bol to v podstate jediný komunikačný kanál, kde sa dali získať odpovede, pretože tlačový odbor vlády na čele s Richardom Pekárom bežne otázky médií nechával bez odozvy.

Novinári už neskončia bez odpovedí

To, by sa však za úradovania nového premiéra malo v blízkej dobe zmeniť. Heger priznáva, že si už hľadá vhodného hovorcu. „Určite budem posilňovať komunikačný tím a určite budem mať hovorcu,“ povedal pre Denník N. Na úrad vlády sa s ním prešiel aj jeho doterajší mediálny poradca Ivan Štulajter. Ten v minulosti pracoval ako novinár a viedol aj komunikačné oddelenie strany SaS.

Zmenou bude nielen “znovuobjavená” pozícia hovorcu, ale aj celkový systém fungovania komunikačného tímu. Už by sa nemalo stávať, že tlačový odbor nechá novinárske otázky bez odpovede. „Určite chcem odpovedať na akékoľvek otázky. Uvidíme, ako rýchlo sa to bude dariť. Na ministerstve financií sme odpovedali v čase od dvoch hodín do troch dní,“ približuje Heger svoje predstavy novej komunikačnej stratégie úradu vlády.

Asociácia hovorcov: Ide o kľúčovú funkciu

Hegerove rozhodnutie víta aj Asociácia hovorcov Slovenska čo je profesijná organizácia združujúca komunikátorov zo štátnej, súkromnej a verejnej sféry. „Ide o kľúčovú pozíciu, ktorá je nielen nevyhnutnou, ale aj štandardnou súčasťou komunikácie štátu s verejnosťou naprieč celým svetom,” uviedla asociácia.

Jej predseda Vladimír Machalík poukazuje na to, že hovorca šéfa exekutívy zabezpečuje systematickosť a konzistentnosť komunikácie premiéra i úradu vlády. „Toto je o to dôležitejšie a nevyhnutnejšie v čase pandémie, ktorej zvládnutie je priamo závislé od komunikácie štátu s občanmi a firmami,” zdôraznil Machalík.

Ostáva už len dúfať, že komunikácia nového premiéra bude mať hlavu aj pätu a nebude sa podobať napríklad tej, ktorú predviedol v štúdiu televízia Markíza, keď odpovedal na divácke otázky. Tam napríklad zaperlil aj myšlienkou, žemusíme si uvedomiť, že vždy keď si dá človek dole rúško, tak sa ten vírus začne prudko šíriť…” Vírus sa totiž šíri bez ohľadu na to, či rúško máme alebo nie, rúško pred nákazou chráni, ale na jej šírenie nemám vplyv.
      

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport