eReport.sk
Ivan Korčok. Foto: tasr

Bude dobre? Korčok prehovoril aj o Sputniku, na ktorý padá prach

Je potrebné sa pozerať dopredu, no nemožno zabudnúť na chyby a omyly, ktoré sa stali. Pred prvým rokovaním vlády po rekonštrukcii kabinetu to povedal minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok.

„Želám si, aby to bolo lepšie vládnutie, z môjho pohľadu ide o znovuzískanie dôvery občanov. Programové vyhlásenie vlády je dobré, teraz je preto dôležité, aby sme naplnili silný mandát, ktorý sme dostali vo voľbách,” dodal šéf slovenskej diplomacie.

Vyjadril sa tiež k aktuálnej situácii na východnej hranici Ukrajiny a posilňovaniu ruských vojenských síl v území. „SR sa pripája k hlasom, ktoré vyjadrujú znepokojenie nad súčasnou situáciou na východe Ukrajiny,” povedal Korčok. Chystá sa telefonovať so svojim ukrajinským náprotivkom, aby sa presne oboznámil so situáciou. „V každom prípade sa musí jasne vysvetliť, aký je dôvod posilňovania ruských vojenských kapacít pozdĺž hranice s Ukrajinou,” zdôraznil Korčok.

A čo Sputnik V?

Odpovedal aj na otázku aktuálneho stavu posudzovania vakcíny Sputnik V. Šéf slovenskej diplomacie sa odvolal na kompetentné orgány. „Verím, že čo najskôr rozhodnú,” dodal. Pred rokovaním vlády ešte zaželal veľa zdaru „novému v mančafte”, ministrovi zdravotníctva Vladimírovi Lengvarskému. „Verím, že zapadne, dôležité je, aby sa mu darilo v jeho rezorte, ktorý čelí závažným výzvam,” zdôraznil Korčok. Rokovanie vlády v stredu vedie prvýkrát oficiálne nový premiér Eduard Heger.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Zaujímavosti