eReport.sk
Ján Budaj, foto: tasr

Budaj vymenoval novú šéfku Slovenského banského múzea

Slovenské banské múzeum (SBM) v Banskej Štiavnici má novú riaditeľku. Do funkcie Zuzanu Denkovú v pondelok oficiálne vymenoval minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO). Envirorezort o tom informoval na sociálnej sieti.

„Stojí pred ňou dôležitá úloha prebudovať múzeum na atraktívnu inštitúciu, ktorá sa stane súčasťou nášho vnímania kultúrneho a prírodného dedičstva a upevní svoje postavenie v odbornej, múzejníckej, ale aj galerijnej komunite,“ vyhlásil Budaj.

Denkovú do funkcie ministrovi odporučila výberová komisia po verejnom vypočutí, na ktorom sa zúčastnili traja kandidáti. Nová riaditeľka má takmer 20-ročné skúsenosti v kultúrnej oblasti, posledných 15 rokov bola kurátorkou SBM. Od roku 2015 pôsobí ako podpredsedníčka Etnologickej komisie Zväzu múzeí na Slovensku. Niekoľko rokov sa aktívne podieľa aj na dobrovoľníckej práci so zameraním na objavovanie, ochranu a sprístupňovanie kultúrneho dedičstva.

Zdroj: tasr, foto: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Budaj vymenoval novú šéfku Slovenského banského múzea

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php