eReport.sk
Ján Budaj, foto: tasr

Budaj spomenul piercing za očkovanie a nečakane pokarhal Matoviča: Naozaj by už nemal otáľať!

Toto Matovič zrejme nečakal! Minister životného prostredia Ján Budaj adresoval nečakanú výčitku svojmu straníckemu lídrovi. Vyzval ministra financií Igora Matoviča, aby už neváhal a dal sa zaočkovať. Týmto gestom by podľa neho podporil očkovaciu kampaň v krajine. Dodal, že niekde motivujú ľudí aj autom či piercingom.

Je zodpovednosť politika dať sa zaočkovať. Takýto jednoznačný apel smeroval šéf envirorezortu smerom k predsedovi hnutia OĽANO. „No, naozaj Igor Matovič by tiež nemal otáľať, sám hovorí, že už sa rozhodne,” utrúsil Budaj v markizáckej relácii Na Telo.

Očkovanie je u politika zodpovednosť, vyhlásil Budaj

„Pozrite, ja zodpovedám za svoje rameno a to rameno som otrčil očkovaniu prvý deň, keď sa očkovalo. Lebo to nie je otázka, že sa bojím, či hľadám, či čakám na lepšiu vakcínu. U politika je to zodpovednosť, aj u vás pán Pellegrini,” obrátil sa Budaj na svojho soka v štúdiu, lídra strany Hlas-SD a expremiéra Petra Pellegriniho.

Minister životného prostredia Budaj počas očkovania proti COVID-19 v Univerzitnej nemocnici Bratislava v Ružinove 27. decembra 2020. – Foto: tasr

Doplnil, že celý svet motivuje k pichnutiu vakcinácie rôznymi a jedinečnými spôsobmi. „Údajne niekde sa ponúka piercing, inde súťaž o auto. Je to naozaj obrázok pestrosti sveta. Globálne celá zem zápasí s ľuďmi, ktorí začali pochybovať o vede a nechcú sa dať zaočkovať,” aj týmto prispel do diskusie o vakcinácii minister životného prostredia a jeden z tribúnov nežnej revolúcie.

Pellegrini: Nebudem komentovať nápad s piercingom

Budajovho spolubesedníka Pellegriniho z Hlasu táto informácia očividne zaskočila. „Nebudem komentovať ten nápad s piercingom, ale beriem to, že to ste len tak ilustračne povedali,” povedal Pellegrini s tým, že zlá situácia bude len vďaka krokom vlády.

Budaj pripustil, že ak bude situácia dramaticky zlá, vláda bude musieť nejako konať. Nateraz ale podporuje kroky na zvýšenie záujmu o očkovanie. Ďalej uviedol, že na možný príchod delta variantu nového koronavírusu sa nemohla krajina pripraviť dopredu, pretože nepoznali jeho presné parametre.

Kde je eKaranténa?

Na otázku, či po lete vláda bude posielať ľudí do povinnej štátnej karantény, odpovedal, že nechce nič predikovať. „Vláda bude nútená urobiť opatrenia,” povedal s tým, že budú určite realistické.

Pellegrini kritkou v diskusii s Budajom nešetril. – Foto: tasr

Pellegrini ministra vyzval, aby nebalamutil ľudí, že opatrenia na ochranu hraníc majú súvis s rôznymi variantmi koronavírusu. „To nemá s tým nič. Už rok nemáme žiadnu mobilnú aplikáciu, tzv. eKaranténu alebo eHranicu. Ministerka Remišová na to kúpila košickú firmu, štátnu, kde platíme milióny na mzdy – nič. Richard Sulík si to zobral pod palec, že za niekoľko mesiacov to bude mať hotové – nič,” podotkol Pellegrini.

Vyhlásil tiež s tým, že vláda nechala deravé hranice pred rokom, počas Vianoc a urobí tak aj teraz. Pýta sa, ako je možné, že za celý rok takáto aplikácia nevznikla.
      

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport