eReport.sk
Na snímke predseda Most-Híd László Sólymos. Foto: tasr

Budaj sa pokúša o zmenu, Sólymos upozorňuje na veľký lobing: Koalícia sa musí zomknúť, aby to prešlo!

Bývalý minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) podporuje iniciatívu ministerstva životného prostredia a skupiny koaličných poslancov presunúť správu pozemkov v národných parkoch pod ochranárov. Povedal to v diskusii na TASR TV.

„Je to logický krok. Každý by mal spravovať to svoje, mestá mestské parky, v národných parkoch by lesy malo spravovať ministerstvo životného prostredia, respektíve Štátna ochrana prírody SR, a tie lesy, kde sa ťaží, by mali riešiť pôdohospodári,“ vyhlásil Sólymos.

Zároveň však upozornil, že proti novele bude v parlamente určite veľký lobing a šancu má iba v prípade jasnej dohody koaličných strán na jej podpore.

Zmenu v riadení národných parkov ohlásil minulý týždeň minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO) s tým, že ju prinesie novela zákona o ochrane prírody, ktorú envirorezort posúva do legislatívneho procesu. Novelu napokon predložili do parlamentu koaliční poslanci.

Poslankyňa parlamentu Anna Zemanová (SaS) potvrdila, že o takýto postup požiadal Budaj. Ten iniciatívu poslancov víta, pretože sa množia rôzne prekážky pri prijímaní legislatívy. Takýto postup však kritizuje ministerstvo pôdohospodárstva.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport