eReport.sk
hráč Brooklynu Nets Kyrie Irving, foto:tasr

Brooklyn zvíťazil nad Bostonom, Atlanta sa tešila po trojke s klaksónom

Basketbalisti Brooklynu Nets zvíťazili v noci na piatok v súboji popredných tímov Východnej konferencie NBA nad Bostonom Celtics 121:109.

Ukončili tak štvorzápasovú víťaznú šnúru súpera. Druhý tím východu potiahol Kyrie Irving 40 bodmi, Bostonu nestačilo 31 bodov Jaysona Tatuma. Brooklyn zvíťazil v 12 z uplynulých 13 duelov. K dispozícii pritom stále nemal zranenú hlavnú hviezdu Kevina Duranta a ani čerstvú posilu Blakea Griffina. „Máme veľa hráčov, ktorí dokážu potiahnuť tím a niesť zodpovednosť. Veríme si navzájom, vieme sa nájsť v najlepšej možnej pozícii,“ objasnil príčinu úspešných výsledkov Brooklynu krídelník Landry Shamet, ktorý premenil v zápase 6 trojok a z pozície náhradníka si zapísal 18 bodov.

Brooklyn je v tabuľke Východnej konferencie na druhom mieste o pol zápasu za Philadelphiou. Tá dokázala zvíťaziť v Chicagu 127:105, hoci nemala k dispozícii kľúčové opory Joela Embiida a Bena Simmonsa. Obaja sú v izolácii po kontakte s osobou nakazenou koronavírusom. Atlanta zvíťazila na palubovke Toronta o bod 121:120 zásluhou trojky s klaksónom v podaní Tonyho Snella. Hawks v zápase uspeli, hoci ešte šesť minút pred koncom prehrávali o 15 bodov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Brooklyn zvíťazil nad Bostonom, Atlanta sa tešila po trojke s klaksónom

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti