LA Lakers, foto:ig/lakers

Brooklyn aj bez Duranta a Dinwiddieho hladko zdolal Utah

Basketbalisti Los Angeles Lakers zvíťazili na palubovke Memphisu 94:92. V novej sezóne NBA dosiahli štvrté víťazstvo za sebou a sú na čele Západnej konferencie. Pod triumf úradujúcich šampiónov sa najvýraznejšie podpísali LeBron James a Anthony Davis, ktorí nastrieľali 26 bodov. James pridal aj jedenásť doskokov, Davis o jeden menej.

Obaja hráči zahviezdili najmä v závere, keď sa postarali o 15 bodov a vedenie 92:83 pol minúty pred koncom zápasu. „V posledných minútach duelov verím LeBronovi. Skártak mu dôverujem, neviem, ako inak to povedať,“ uviedol tréner Lakers Frank Vogel podľa agentúry AP. Brooklyn sa v zápase s Utahom musel zaobísť bez zraneného Spencera Dinwiddieho a Kevina Duranta, ktorý je po kontakte s osobou nakazenou koronavírusom v karanténe. Nets aj bez nich deklasovali Utah 130:96.

Kyrie Irving sa postaral o 29 bodov, z toho 20 nastrieľal už v prvom polčase. „Bol neudržateľný. Premenil, čo sa dalo, úplne sa zbláznil,“ pochválil Irvinga jeho spoluhráč Bruce Brown. V drese Jazz zažiaril Donovan Mitchell s 31 bodmi. Jeho individuálny výkon však nestačil: „Neboli sme pripravení na ich presing, nestačili sme na nich. Musíme sa zamyslieť nad naším prístupom.“