eReport.sk
Britský premiér Boris Johnson Foto: tasr

Britský premiér Johnson nemá v úmysle odstúpiť

Britský premiér Boris Johnson v stredu v rámci interpelácií v Dolnej snemovni parlamentu povedal, že nemá v úmysle odstúpiť z funkcie pre sériu večierkov počas lockdownu v sídle jeho úradu na Downing Street v Londýne. Informovala o tom agentúra Reuters.

Líder opozičnej Labouristickej strany Keir Starmer premiéra obvinil, že svoje pôvodné tvrdenia o večierkoch zmenil a zavádzal parlament. Starmer konštatoval, že za takéto porušenie tzv. ministerského kódexu by mal premiér odstúpiť. „Nepopieram, že veľa ľudí môže z najrôznejších dôvodov chcieť, aby som sa odstúpil,“ povedal Johnson. Dôvod, prečo to chce vodca labouristov, je podľa neho ten, lebo vie, že tejto vláde sa dá dôverovať, pretože plní svoje sľuby.

Metropolitná polícia v utorok oznámila, že začala vyšetrovanie v spojitosti s možným porušením protipandemických opatrení počas viacerých večierkov na Downing Street v predchádzajúcich rokoch.

Johnsonov hovorca v utorok uviedol, že premiér a zamestnanci jeho úradu budú s políciou pri vyšetrovaní „úzko spolupracovať“.

Viacerí členovia Konzervatívnej strany už Johnsonovi v spojitosti s večierkami na Downing Street vyjadrili nedôveru. Poslanec David Davis ho minulý týždeň vyzval na rezignáciu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Britský premiér Johnson nemá v úmysle odstúpiť

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti