eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

Británia zaznamenala rekordný prírastok nakazených od začiatku pandémie

Spojené kráľovstvo ohlásilo v stredu najvyšší denný prírastok prípadov nákazy koronavírusom od začiatku pandémie. Za predošlý deň tam pribudlo 78.610 prípadov infekcie, čo je približne o 10.000 viac ako predošlé maximum z januára, informuje agentúra Reuters.

V približne 67-miliónovej Británii sa od začiatku pandémie nakazilo novým koronavírusom už viac ako 11 miliónov ľudí. Premiér Boris Johnson teraz v súvislosti s novým nákazlivejším koronavírusovým variantom omikron Britov varoval pred „prívalovou vlnou“ nových infekcií.

Šéfka Britského Úradu pre zdravotnú bezpečnosť (UKHSA) Jenny Harriesová označila variant omikron za „možno najvážnejšiu hrozbu“ od začiatku pandémie. „Počty (nakazených), ktoré uvidíme v nachádzajúcich dňoch, budú dosť závratné v porovnaní s tempom rastu (infekcie), aké sme videli pri prípadoch predošlých variantov,“ povedala parlamentnému výboru. Dodala, že omikron má potenciál vystaviť národnú zdravotnú službu „vážnemu nebezpečenstvu“, a to pre rýchlosť, akou sa šíri.

Vo väčšine zasiahnutých regiónov v Británii sa počet prípadov nákazy omikronom zvyšuje na dvojnásobok za menej než dva dni, pričom obzvlášť pozoruhodné tempo rastu nakazených týmto variantom zaznamenali v Londýne a Manchestri. Predpokladá sa pritom, že omikron sa v Londýne už čoskoro stane dominantným. V Británii už zaznamenali vyše 10.000 prípadov nákazy omikronom, pričom hospitalizovaných s ním bolo prinajmenšom desať ľudí a jedna nakazená osoba zomrela. V Spojenom kráľovstve v súvislosti s covidom zomrelo celkovo už viac ako 146.000 ľudí.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Británia zaznamenala rekordný prírastok nakazených od začiatku pandémie

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti