eReport.sk
polícia Francúzsko
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Británia zasahovalo voči oligarchom: Polícia zatkla bohatého ruského podnikateľa!

Britské úrady zatkli bohatého ruského podnikateľa na základe podozrení z prania špinavých peňazí. Ide o súčasť úsilia Británie narušiť zločinecké aktivity oligarchov a ďalších osôb prepojených s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

Zadržali ruského oligarchu

Britská Národná kriminálna agentúra (NCA) podnikateľa (58) zatkla ešte vo štvrtok 1. decembra. Jeho meno však neuviedla.

Zadržaný bol na základe podozrení z prania špinavých peňazí, sprisahania s cieľom dopustiť sa krivej výpovede a sprisahania dopustiť sa podvodného konania voči britskému ministerstvu vnútra, píše AP.

Razia v dome podnikateľa

NCA uviedla, že viac než 50 príslušníkov špeciálnej jednotky sa vo štvrtok zúčastnilo na razii v dome tohto podnikateľa v Londýne, ktorý má hodnotu niekoľko miliónov libier. Úrady na mieste zhabali viacero digitálnych zariadení a „značné“ množstvo finančných prostriedkov v hotovosti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Blaha si podal koaličných politikov
  2. Ruský minister obrany Sergej Šojgu.
  3. Francúzsky prezident Emmanuel Macron
  4. Vladimir Putin

Úrady zatkli aj ďalšieho muža, ktorého spozorovali v priestoroch podnikateľovho domu s taškou, v ktorej boli tisíce libier v hotovosti. Na inom mieste v Londýne bol zadržaný aj tretí muž, píše AP. Všetkých troch však neskôr prepustili na kauciu, píše na svojej webovej stránke stanica BBC.

Generálny riaditeľ NCA Graeme Biggar v sobotňajšom vyhlásení uviedol, že oddelenie NCA Combatting Kleptocracy Cell (CKC), ktoré vyšetruje možné trestné činy oligarchov, zaznamenáva v tejto oblasti významné úspechy.

„Budeme aj naďalej využívať všetky dostupné právomoci a postupy s cieľom narúšať túto hrozbu,“

uviedol Biggar.

Británia, USA, EÚ a ďalšie krajinu – v reakcii na ruskú inváziu na Ukrajine – spolupracujú s cieľom obmedziť prísun peňazí pre Putinov režim. Británia zaviedla sankcie voči viac než 1300 jednotlivcom a spoločnostiam vrátane 120 bohatých podnikateľov, píše AP s odvolaním sa na údaje britskej vlády.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Británia zasahovalo voči oligarchom: Polícia zatkla bohatého ruského podnikateľa!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti