eReport.sk
Indický variant zmutovaného koronavírusu.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Británia: Počet nakazených deltou vzrástol za mesiac takmer štvornásobne

Počet prípadov nákazy variantom delta nového koronavírusu v Spojenom kráľovstve vzrástol za necelý mesiac takmer štvornásobne. Vyplýva to z nových údajov, ktoré v piatok zverejnil Anglický úrad verejného zdravotníctva (PHE).

Celkovo už bolo v krajine hlásených 161.981 nakazených variantom delta, ktorý sa pôvodne začal šíriť v Indii. Oproti predchádzajúcemu týždňu stúpol počet infikovaných týmto variantom o 46 percent.

Počet hospitalizovaných však rastie pomalším tempom, čo odborníci pripisujú vysokej úrovni zaočkovanosti obyvateľstva. Delta v súčasnosti zapríčiňuje približne 95 percent nových prípadov nákazy koronavírusom v Británii. Od 9. do 30. júna sa počet nakazených variantom delta v Spojenom kráľovstve zvýšil takmer štvornásobne – zo 42.323 na 161.981. Drvivú väčšinu prípadov (potvrdených alebo pravdepodobných) evidujú v Anglicku (vyše 148.000), z ostatných súčastí Spojeného kráľovstva je najviac infikovaných v Škótsku (viac ako 10.000).

PHE v tejto súvislosti vyzval všetkých obyvateľov, aby naďalej dodržiavali preventívne opatrenia, nechali sa zaočkovať oboma dávkami vakcíny a pravidelne sa dávali testovať.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport