eReport.sk
Jair Bolsonaro, foto: tasr

Brazília: Súd nariadil vyšetrovanie Bolsonara za sporné výroky o vakcínach

Brazílsky najvyšší súd nariadil vyšetrovanie voči prezidentovi Jairovi Bolsonarovi za jeho októbrové vyjadrenie na sociálnych sieťach, v ktorom šíril nepravdivé informácie o spojitosti vakcín proti ochoreniu COVID-19 a nákaze AIDS.

Informovala o tom v sobotu agentúra Reuters. Bolsonaro 21. októbra vo videu zverejnenom na sociálnych sieťach uviedol, že u osôb plne zaočkovaných proti koronavírusu je vyššie riziko nákazy vírusom HIV, píše na svojej webovej stránke stanica CNN. Vedci a odborníci v oblasti zdravotníctva však toto vyjadrenie kritizovali.
      
Spoločný program OSN pre boj proti HIV/AIDS (UNAIDS) oznámil, že vakcíny proti covidu schválené regulačnými úradmi sú bezpečné pre väčšinu ľudí – vrátane osôb nakazených vírusom HIV. Ochorenie AIDS je spôsobované týmto vírusom.
      
Brazílsky senátny výbor ešte v októbri hlasovaním odsúhlasil usvedčujúcu správu, ktorá odporúča podať obvinenie na prezidenta Jaira Bolsonara – okrem iného zo zločinov proti ľudskosti – v súvislosti s kontroverzným vládnym riešením koronavírusovej pandémie v krajine.
      
Bolsonaro odmieta dať sa proti koronavírusu zaočkovať, pripomína Reuters. Facebook a YouTube v reakcii na Bolsonarove vyjadrenia dočasne zablokovali prezidentove používateľské účty.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Brazília: Súd nariadil vyšetrovanie Bolsonara za sporné výroky o vakcínach

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti