eReport.sk
Brazílsky prezident Jair Bolsonaro.
Brazílsky prezident Jair Bolsonaro.

Brazília: Senátny výbor podporil obvinenia voči prezidentovi Bolsonarovi

Brazílsky senátny výbor v utorok hlasovaním odsúhlasil usvedčujúcu správu, ktorá odporúča podať obvinenie na prezidenta Jaira Bolsonara – okrem iného zo zločinov proti ľudskosti – v súvislosti s kontroverzným vládnym riešením koronavírusovej pandémie v krajine.

Text preukaznej správy podporilo sedem z 11 členov daného grémia. Znenie tohto dokumentu senátori predstavili minulý týždeň po šesťmesačnom vyšetrovaní, pričom v ňom tiež odporučili obviniť 77 ďalších osôb vrátane niekoľkých ministrov a troch z Bolsonarových detí, informuje tlačová agentúra AFP.

Správa taktiež vyzýva brazílsky najvyšší súd, aby zablokoval prezidentov prístup k účtom na sociálnych sieťach Twitter, Facebook a Instagram z dôvodu, že Bolsonaro na nich propaguje nepravdivé informácie o covide a očkovacích látkach.

Spoločnosť Google v júli odstránila zo svojej platformy YouTube Bolsonarove videá, v ktorých odporúčal na liečenie covidu preparáty hydroxychlorochín a ivermektín, pričom výskumy dokázali, že tieto liečivá proti ochoreniu COVID-19 neúčinkujú.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Brazília: Senátny výbor podporil obvinenia voči prezidentovi Bolsonarovi

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport