eReport.sk

Brazília chystá veľké schválenie Bitcoinu

Brazílsky federálny námestník Aureo Ribeiro odhalil, že Brazílčania by mohli byť čoskoro schopní za Bitcoin kupovať domy, autá a dokonca aj McDonald’s.

Juhoamerický národ sa pripravuje na hlasovanie o návrhu zákona o regulácii kryptomien, ktorý by mal byť predložený plénu Poslaneckej snemovne v najbližších dňoch. “Chceme oddeliť pšenicu od pliev, vytvoriť pravidlá, aby ste mohli obchodovať, vedieť kde nakupujete, a vedieť s kým máte dočinenia,” povedal Ribeiro. “S týmto majetkom si budete môcť kúpiť dom, auto, ísť do McDonald’s a kúpiť si hamburger – bude to mena v krajine, ako sa to stáva v iných krajinách.”

Návrh zákona 2.303/15, ktorý požaduje reguláciu virtuálnych mien, bol schválený na predloženie minulý týždeň.

Ak tento týždeň dostane od Poslaneckej snemovne palec hore, potom sa Brazília bude snažiť nasledovať príklad Salvadora a urobiť Bitcoin zákonným platidlom.

Brazílsky „krypto zákon“ ako príklad iným krajinám

Zástupca Brazílie uviedol, že je so schválením „zákona o bitcoinoch“ spokojný a zdôraznil, že Brazílčania sa už na mnohých miestach stretávajú s možnosťou nákupu, predaja za Bitcoin a investovania v tomto sektore. Spoločnosť Aureo však poznamenala, že trh stále nie je regulovaný a ako taký neposkytuje právne uznanie. Povedal, že si je však istý, že so schválením návrhu zákona môže niekoľko ďalších krajín kopírovať regulačný model jeho krajiny.

“S Centrálnou bankou a Brazílskou komisiou pre cenné papiere (CVM) sme už uzavreli dohodu o príležitostiach tohto majetku a jeho uznaní napríklad v rámci hodnoty nehnuteľností alebo meny denného použitia.”

Aureo Ribeiro povedal, že je presvedčený, že text navrhovaného zákona má takú kvalitu, aby zlepšil fungovanie Bitcoinu v Brazílii. Rád by zdôraznil, že návrh zákona má rozsiahlu vládnu podporu a bol už v súlade s predsedom Poslaneckej snemovne Arthurom Lirom – čo znamená, že jeho schválenie môže nastať veľmi rýchlo.

Spoločnosť Sherlock Communications pomocou výskumnej platformy Toluna ukázala, že 48% Brazílčanov chce prijatie Bitcoinu.

Zdroj: yahoo!finance

Autor: Igor Stanko, CVEU.eu

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti