eReport.sk
Zdroj: d4r7

Bratislavský obchvat sa dokončuje. Na Lužnom moste vykonali záťažové testy

Pomaly ale isto sa obchvat Bratislavy spustí do užívania. Ministerstvo dopravy Slovenskej Republiky sa zmienilo, že sa na Lužnom moste úspešne vykonali záťažové skúšky.

Po vykonaní záťažových skúšok je obchvat na Lužnom moste po 2 rokoch technicky dokončený. Časti mosta sa teda úspešne spojili. Okrem Dunaja zahŕňa most aj ďalšie priľahlé rieky. Podľa informácií by sa mal úsek v blízkej dobre dočkať už aj značení a osvetlení. Ministerstvo dopravy SR tiež oznámilo, že most bude osvetlený iba približne 500 metrov a to z petržalskej strany nakoľko druhá časť nemôže byť osvetlená. Nachádza sa tam ochranná časť hniezdiaceho vtáctva, ktorú by osvetlenie narušilo. Vozovka je už dokončená rovnako ako aj trasa pre cyklistov na jednej strane a na druhej lávka pre chodcov. Dokonca nechýbajú ani zábrany.

Lužný most, zdroj: d4r7

Križovatka Jarovce-Rusovce je najkomplikovanejším keďže sa musí nanovo vybudovať násyp nad diaľnicou D4 a vyústenie R7 do križovatky Prievoz. Samozrejme aj vzhľadom na to, stále platí, že v blízkej dobe sa dočkáme dokončenia najväčšieho projektu na Slovensku. Po dokončení trate pri štátnej hranici s Rakúskom medzi Račou a Záhorskou Bystricou sa vytvorí diaľnica D4 obchvat Bratislavy. Vďaka tomu sa zmierni doprava a uľahčí sa prejazd cez obce na juhovýchodných predmestiach hlavného mesta.

Most sa tiahne aj nad kajakárskou dráhou (Veľký Zemník) kde je naplánované budovanie veľkého športoviska. Ďalej most pokračuje aj ponad rieku Dunaj so šírkou 300m. 150 metrov šírky a 10 metrov výšky sa zanechalo kvôli plavebnej dráhe. S prácami sa pokračuje aj na križovatkách Čierna Voda, Rača, Rusovce a Ketelec. Dokončuje sa aj úsek D4 pod diaľnicou D1, ktorého otvorenie sa plánuje ešte tento rok 2021.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport